Syitä siihen miksi ette halua jutella jollekin?
Musta on tuntunut siltä, että kukaan ei oikee halua muhun tutustua tai sitten keskustelut loppuu lyhyeen.
Miksi kukaan ei halua jutella mulle
2
107
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Itse annan hyvälle ja mielekkäälle keskustelulle arvoa, tosin ensi kohtaaminen voi olla aluksi jäykkää, ennen kuin luottamus hyvään syntyy. Ensivaikutelman merkitys voi olla suuri ja jos se on vääränlainen, voisi olla myös lyhyt? Alkujännitteet voivat antaa väärän mielikuvan toiselle.
- Anonyymi00002
Minulla on ihan sama ongelma, olen keski-ikäinen. Edes ainoa ystäväni ei halua jutella kanssani, mieti sitä, näen sitä joka päivä ja se sanoo ehkä pari sanaa tai lausetta, siinä kaikki.
Tiedän ainakin sen että ulkonäköni on ongelma uusiin ihmisiin tutustumisessa, se on varmaa. Mutta jotain muutakin vikaa minussa täytyy olla. En vaan osaa olla sellainen kuin ne muut on, en osaa puhua oikeista asioista mistä ne muut on kiinnostuneita.
Olen hyvä puhumaan ja puhun paljon, en ole ujo, tai estynyt tai mitään sellaista.
En tiedä, olen jo luovuttanut ja annan vaan asioiden olla niinkun ne on. Jos olet nuori niin koeta tehdä jotain, jotain muuta kun mitä nyt olet tehnyt, jotain uutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS571830Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13830Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41688Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke41666- 43621
- 80596
- 47594
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29536- 42499