Tyhmiin vassareihin uppoaa kaikki

Case "Ryydmanin kalliit syöpälääkkeet" osoitti taas sen valitettavan totuuden, että suurta osaa kansasta voi manipoloida mielin määrin. Säälittävää mutta totta. Yrittäkää nyt edes skarpata vähän ennen vaaleja.
2161
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Rahvaaseen ei kalliita syöpälääkkeitä pidä tuhlata.

Äänestä

Vassareiden kannatus perustuu kusetettavaan äänestäjäkuntaan.

Äänestä
  • Ja persujen tyhmyyteen.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ja persujen tyhmyyteen.

    Persut vaan on paljon fiksumpia kuin te vassut.

    Äänestä

  • Onneksi on Persut joiden vaalilupaukset pitävät 200%:sti.
    🤡🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒

    Äänestä

Sittenpähän näät torvipersu

Äänestä

Jenkeissä kuoli juuri kuuluisa Jurassic Park näyttelijä 78 vuotiaana luusyöpään, johon oli saanut kalliita syöpälääkkeitä js lääkereiden mukaan syöpä oli saatu kokonaan pois 😭😭😭😭

Lue lisää päivän lehdestä.

PS. Trump on 80 vuotias ja porskuttaa menemään ilman syöpälääkkeitä.

Äänestä
  • Mistä sinä teidät mitä lääkkeitä se vetää. Ei taida Trumpin lääkkeet olla julkista tietoa,

    Äänestä

  • Juu ja WHO ennusti, että syövät vaan lisääntyy tulevina vuosina 😭😭😭😭

    Kalliita syöpälääkkeitä siis tarvitaan, vaan mistä ne kaikki syövät on peräisin kun WHO eli maailman terveysjärjestö niistä jo etukäteen tietää ja tiedottaa. Rokotteissako niitä viljellään?

    Mäpä ennustan, että vajakkien kusettaminen lisääntyy tulevaisuudessa.

    Rokottamaton.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mistä sinä teidät mitä lääkkeitä se vetää. Ei taida Trumpin lääkkeet olla julkista tietoa,

    miksi sua alko vituttaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Juu ja WHO ennusti, että syövät vaan lisääntyy tulevina vuosina 😭😭😭😭

    Kalliita syöpälääkkeitä siis tarvitaan, vaan mistä ne kaikki syövät on peräisin kun WHO eli maailman terveysjärjestö niistä jo etukäteen tietää ja tiedottaa. Rokotteissako niitä viljellään?

    Mäpä ennustan, että vajakkien kusettaminen lisääntyy tulevaisuudessa.

    Rokottamaton.

    Oliko sinun aika hakeutua mielenterveyspalveluiden pariin?

    Äänestä

Kuinka tyhmä pitää persujen kannattajan olla että uskoo näitä aloituksia?

Äänestä
  • No totta kai peruskoulusta 5.6 keskiarvolla päässyt uskoo populistisen öyhötyksen jonka persut osaavat.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    No totta kai peruskoulusta 5.6 keskiarvolla päässyt uskoo populistisen öyhötyksen jonka persut osaavat.

    Sinulta jäi peruskoulu kesken, kun tuli 18 v vastaan jo 7 luokalla.

    Äänestä

Mutta persu pettää aina. Se ei meille käy!

Äänestä

"Muutosta on valmisteltu sosiaali- ja terveysministeriössä (STM) ministeri Wille Rydmanin (ps) alaisuuteen kuuluvassa yksikössä."

Wille vie syöpälääkkeet migreenilääkkeet ja mitä vielä köyhiltä

Äänestä
  • Ei lakiin ole tehty mitään muutosta! Hyvinvointialueet vain haluavat maksattaa kalliit hoitoihin liittyvät lääkkeet Kelalla, kun rahat on tiukilla.

    Äänestä

Vasemmistolaiset ovat vuosikymmeniä taistelleet kansainvälisten lääkeyritysten ja apteekkarien rikastumista vastaan. Uudet kalliit lääkkeet on yritetty leimata merkityksettömiksi, jopa vaarallisiksi ( esim. kolesterolilääkkeet).

Nyt hallitus on siirtämässä kalliit lääkkeet hyvinvointipiirien maksettavaksi sen sijaan, että entiseen sosialidemokraattiseen tyyliin olisi kieltämässä koko korvausta lääkeyrityksen sitä hakiessa.
Tämä ei sovi vasemmistolaiseen propagandaan, joka uppoaa sosialistihihhuleihin.

Äänestä

Nimenomaan tyhmiin, sitä nämä palstavassut ovat.

Äänestä

Kovasti yrittää joku köyhä ja ongelmainen vassu häiriköidä.

Äänestä

Nyt vaan päätösten tekijöiden nimet julkisuuteen selvästi ketkä ovat tämän takana .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Case "Ryydmanin kalliit syöpälääkkeet" osoitti taas sen valitettavan totuuden, että suurta osaa kansasta voi manipoloida mielin määrin. Säälittävää mutta totta. Yrittäkää nyt edes skarpata vähän ennen vaaleja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu