No nyt löydettiin oikein kunnon ensimmäisen maailman ongelma: Jäävätkö naiset ilman elvytystä?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a476e9e8-d86c-4e45-9d3e-e3149d92c22f
Ja ongelmahan on ihan todellinen (vaikka tuskin kovin suuri). Olin itse talvella ensiapukurssilla ja niinhän siinä kävi, että ihan arkailuksi meni, kun varsin viehättävän oloista työtoveria olisi pitänyt käännellä kylkiasentoon ja kiristellä ja paketoida suihkuavat verisuonet tukkoon. Että uskaltaako nyt koskea ja mihin? Ja onko se melkein seksuaalista häirintää, jos ihan peräjälkeen pussaillaan samaa nukkea? Nukella ei onneksi tosiaan ollut tissejä. Niitä kun olisi käynyt pumppailemaan niin jo kohta saa pelätä, että somessa on joku salakuva, kun scrg kähmii barbaraa.
Staying alive, staying alive ...
Annelle isot tissit?
2
69
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Tämä oli hieman yllättävä uutinen, kun törmäsin tähän. En ole tullut ajatelleeksikaan tuollaista, että hätätilanteessa tulisi mietittyä soveliaisuutta niin paljon, että se estää jotakuta pelastamasta ihmishenkeä. Kyllä minä naisena toivoisin, että minut elvytetään siinä missä mieskin, vaikka sattuukin olemaan rinnat elvytyksen "tiellä'.
Tietysti myös elvytystilanteessa on hyvä miettiä sitä, ettei ihmistä tarpeettomasti riisuta ja pyritään suojaamaan se, minkä tilanteessa voi, mutta ihmishengen pelastamisen pitäisi aina olla tärkeintä.
AletheiasNo naisethan yleensä kulkevat toisten naisten kanssa, joten pitäisihän siellä olla elvyttäjiä, jotka eivät koske tai katso sopimattomalla tavalla. Jos on yksin metsässä niin sitten pitää toivoa että vastaan tulee ea-koulutuksen käynyt karhu. Soveliaisuutta joutuu miettimään aina ja kaikkialla eikä kannata ottaa turhia riskejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1891736
- 81906
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,39902En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56811- 60668
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?69620Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19561Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38536Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te36531- 21527