Saako tuollaisen urealaiteen autosta vikatilaan laittamalla säiliöön jotain ainetta jotta se alkaa näyttämään vikatilaa auton näytöllä.
Eräässä paikassa tapahtunut turhan usein näin joten alkaa epäilyttään asia. Kyseessä myös eri automerkkejä.
Eräässä paikassa tapahtunut turhan usein näin joten alkaa epäilyttään asia. Kyseessä myös eri automerkkejä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä joku hakisi sillä? Että saisi vaihtaa laitteet? En usko.
Saa.
alkaa nämä nykyautot olevan täyttä sontaa kaikkineen uusineen keksintöineen...start/stop. -urea laitteen , moottorit rakennettu ohuelle öljylle jotta toimisivat,.sähköautojen moottoreiden erikoislaakerit, tutkat ja kamerat ikkunoissa jne ,,, kaikkea turhaketta täynnä ja lisää tulee koko ajan..sitten kun auto alkaa vikaantumaan niin korjaamon lasku on todella suuri..itselläni on esim ollut auto 40v ja yhden kerran ole aukaissut ikkunan sähköllä..turhake sekin,..kesä on niin lyhyt ettei ilmastointia tarvitse,.. vanhan mallinen nappisilmä lada olisi suomalaisille paras vahto ehto...lämmin ja toimintavarman.. 2000 euron palkalla ja ladalla päräjäisi ihan hyvin...nyt tuosta 4000 kk palkasta puolet menee näidä uusien autojen maksuihin.. itse en kyllä isoa eroa näe ladan ja teslan kyydissä,paitsi että ladassa pysyy ikkunat sulana eikä tartte istuskella johdon nokassa..
Itse olen edelleen vapaasti hengittävien puolella. Vähintään 2-litrainen vapari kestää isältä tyttärelle, oli se sitten bensa tai diesel.
Näitä pitäisi saada Suomeen ja lailliseksi.
https://tekniikanmaailma.fi/dieselmoottori-ilman-turboa-yksi-uusi-automalli-pitaa-viela-pintansa-tunnussana-on-1hz/
Turbot on huonoja ja sähkö on vielä huonompi.