Hallituksessa työstetään kuumeisesti

Anonyymi-ap

tämä viikonloppu sitä, kuinka tapaus Garden ja Valmet automotive saataisi jotenkin pois päiväjärjestyksestä, ja jos ei muuten onnistu, niin miettivät kuinka syylliseksi saataisiin Marin ja Tuppurainen.

10

<50

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Dunja::
      Demarina kirjoittaja tietää, ettäaina ei voi voittaa (Hugo), ei edes
      toisessa äänestyksessä.

    • Anonyymi00002

      Ja mamut. Rydman, Tiku ja Taku, Rantanen ym. keksivät kaikkeen jonkin maahanmuuttajakytköksen.

    • Anonyymi00003

      Nyt äkkiä pitää kääntää kansan huomio pois tästä asiasta, olisiko uusi mahtava kilpailu tai urheiluohjelma?

      • Anonyymi00005

        Dunja::
        Demareitten ulkoilmatapahtuma?


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Dunja::
        Demareitten ulkoilmatapahtuma?

        Exrunkkarin kivitys?


    • Anonyymi00006

      Sitä ei tarvitse pitkään miettiä kuinka jupakka pannaan pulkkaan. Toimiin osallistuneet sivuun politiikasta, asemasta riippumatta ja homma on sillä selvä. Silloin tulee selväksi että tuollainen peli ei vetele ja hommalle piste sen myötä. Ei se ole sen kummempaa, mutta ei taida olla haluja. Pitäisi kaikkien ilmeisesti saada touhuta mitä lystättää ,ilman seuraamuksia oli teot sitten mitä tahansa. Kun ei ole omaa moraalista selkä rankaa eduskunnan taholta valvoa toimia on sen valvonta ulkoistettava poliittisesti riippumattomalle taholle eli asetettava oikeuslaitoksen suoran valvonnan ja tuomiovallan alle toisin kuin nyt jossa syyttämisetä päättää eduskunta. Toimitapa on nykyisen oikeuskäytännön ja oikeus käsitteiden valossa vanhentunut ,koska politiikassa vallitsee sulle mulle henki ,sekä moraalittomuus joka tekee päättäjistä jäävejä päättämään kaveriensa toimista laillisuus toimien puitteissa.

    • Anonyymi00008

      Nykyinen hallitus on niin täynnä oikeiston kähmintää, suhmurointia ja hyvä veli verkostoja ettei tule ikinä kaatumaan, Valitettavasti.

      • Anonyymi00009

        Siltä se vaikuttaa että tuolla häärää karhukopla ryöstöretkellä maan asioiden hoitamisen sijaan omalla asialla.


    • Anonyymi00010

      Kyllä hallitus vaihtuu tulevassa kansanedustajien vaalissa. Eikä siihen ole pitkä aika.

      Toivottavasti äänestäjillä on hyvä muisti ja tietoa siitä, mitä Orpon hallitus (kok, persut, rkp ja kd) on saanut aikaan:
      - EU:n tarkkailuluokka liiallisen alijäämän takia
      - EU-maiden pahin työttömyys
      - 10 miljardin leikkaukset sosiaaliturvasta, mistä seurauksena pitemmät leipäjonot, asunnottomuus ja lapsiperheköyhyys
      - työehtojen heikennykset Ek:n tavoitteiden mukaan
      - hyvinvointialueilla terveyskeskusten sulkemiset ja päivystysten lopettamiset
      - hoitotakuun pidentäminen takaisin kolmeen kuukauteen kahden viikon sijasta.

      Moni muistaa erityisesti persujen vaalilupaukset: pienituloisilta ei leikata ja tankilla tavataan.
      Kuinkas sitten vaalien jälkeen kävikään?
      Pienituloisilta päätettiin leikata 10 miljardia sosiaaliturvasta - eokä sekään riitä ja bensan hinta on nyt yli kaksi euroa litra.

      • Anonyymi00011

        kyvvä presusumalaset o osanut hotaa asiat kunolla


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2455
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2077
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      945
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      830
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      778
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      630
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      518
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      485
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      462
    Aihe