Eduskunta päätti: Suomessa ei esiinny korruptiota

Suomi on edelleen korruptiosta vapaa maa, kuten eduskunta eilen vahvisti. Sen vuoksi on aika lopettaa jupinat ja keskittyä saamaan Suomeen kansainvälisen mittaluokan kasvua.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvä Suomi!

Äänestä
  • .

    Äänestä

Asia olisi hyvä vahvistaa lailla jonka mukaan Suomessa ei ole korruptiota. Samalla pitää tietysti säätää rangaistukset niille jotka muuta väittävät.

Äänestä

Pulinat pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomi on edelleen korruptiosta vapaa maa, kuten eduskunta eilen vahvisti. Sen vuoksi on aika lopettaa jupinat ja keskittyä saamaan Suomeen kansainvälisen mittaluokan kasvua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu