Siis fyysiseen suhteeseen.
Jos on pee Aaa, ranking on jossain mihin aurinko ei paista
Jos melkein em., sitten mennään sadoissa tuhansisssa jo matkalla suhdetta päin
jne.
Jos on rakastunut kumpikin , sitten on tiedossa että henki maailman puolella kuoleman jälkeen voi energiassa ehkä yhtyä.
Jos on pee Aaa, ranking on jossain mihin aurinko ei paista
Jos melkein em., sitten mennään sadoissa tuhansisssa jo matkalla suhdetta päin
jne.
Jos on rakastunut kumpikin , sitten on tiedossa että henki maailman puolella kuoleman jälkeen voi energiassa ehkä yhtyä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joo, sitä odotellessa. Ei tää realmi tarjoa mulle yhtään mitään. Jos oot erilainen kuin valtaosa ihmisistä niin siinä sitä sitten ollaan syvällä suossa. Tosin ei normaaliudessa mitään kunniallista ole. Tänään kännit 🍻. Vitamiiniöverit 💊💊💊? Kokeilenko 😁? En mä niin heikko oo. Luultavasti tulisi vain hallitsematonta ruikulia, huimausta ja oksentelua. Eikä oman käden kautta niille vehreämmille niityille edes pääsisi.
Sanoisin mutulla että jos on ne kaksi kuuluisaa paikkaa minne voi päätyä tuonpuoleisessa niin yllättävän suuri osa joutunee alas ja loput pääsevät ylös. Tai sitten enemmistö joutuu reinkarnoitumaan takaisin tänne ja onnekkaat pääsevät irti tästä universumista, kenties toiseen ja parempaan universumiin. En mä oo katkera 🙂. -💊-.
Vaikea saada tekstistäsi selvää, mutta tyylikkyys, hienot vaatteet, hieno kello. Siisti ulkonäkö, sivistynyt puhe, tunneäly ja keskustelutaito. Noiden seikkojen turvin saatat päästä sänkyyn naisen kanssa muutaman kerran, ennenkuin sille paljastuu se tosiasia että olet köyhä.
Tietenkin pituus auttaa aina valtavan paljon, mutta sille et voi mitään jos satut olemaan kääpiö syntyjään, vaikka olisit miljonääri niin sitä ei pysty muuttamaan. Tosin silloin ei olisi väliäkään.
Keskusteluissa tunneäly nostetaan aina esille. Miehet ovat kuitenkin lähes aina mölliköitä. Tunteiden ilmaisu jää vähemmälle kuin naisilla ja näkisin että testot ja aggressiivisuus peittävät tunneälyn alleen. Mies voi olla määrätietoinen ja keskittyy olennaiseen.
Tällöin hän voi näyttäytyä muille ihmisille psykona jolta puuttuu tunteet vaikkei siitä olisikaan kyse. Ei näitä asioita ja fiiliksiä pysty edes tietämään miten vastakkainen su-ku-puoli nämä asiat näkee. Oli miten oli, tunneälyttömiä soturika-luisia jännämiehiä palvotaan edelleenkin :). -💊-.
Tunneäly on eri asia kuin empatia tai tunteellisuus. Se on sitä että tajuaa mistä on kyse kun nainen tunteilee, osaa selittää sen itselleen järkevästi, tulkita sitä tunteellisuutta ja kääntää sen kirjaimiksi ja numeroiksi mitkä ovat ymmärrettäviä.
Miehen tunneälyn kliimaksi on se kun se kännissä murahtaa naiselle että "Mennään s*nkyyn". End of story 🙏. Sitä ennen pitäisi osata ja vaivautua kuitenkin soidinmenoihin ja tuttavalliseen jutusteluun. Älykännynettideittailuaikakaudella noi jälkimmäiset jutskat ei ookkaan niin helppoja kuin yksinkertaisempina aikoina. -💊-.
Nuo ovat sen tason miehiä minkä kanssa sinä päädyt sänkyyn. Parempilaatuiset miehet kiertävät sinut hyvin kaukaa, todennäköisesti eri puolelta katua kulkevat ohitse katsomatta sinun suuntaasi.
Olemalla haavoittuva. Useimmat keskustelut ovat pinnallisia tyyliin "mitä kuuluu" tai työjuttuja. Keskustelu jää tällöin alakerran aulaan. Mutta kyse on portaikosta. Paljastamalla jonkun pintapuolisen haavoittuvuuden portailla voi nousta ylemmälle askelmalle, jolloin keskustelijoiden suhde syvenee. Ei kuitenkaan niin, että heti vuodatetaan kaikki virheet ja heikkoudet toisen päälle, mikä taas on liian nopeaa.
Erityisherkkänä lapsena olin tietenkin aina pilkanteon ja kiusoittelun kohteena myös perheen sisäisesti joten opin, että suojakuorien pitää olla niin vahvat ettei kukaan pääse lävitse. Kun ei koskaan paljasta mitään heikkoutta ei tule välittömästi nolatuksi ja pilkatuksi. Nyt olen lähes täysin erakko, enkä oikein edes kaipaa ketään.
Mutta jos paljastat naiselle heikkouksiasi, nainen alkaa halveksimaan sinua.
Minulla on aina ainakin yksi intiimisuhde matkalla jonka kesto on 2vk, pitemmillä matkoilla on usein enemmän itiimisuhteita.
Jos menee johonkin mahdollisimman huonotasoiseen baariin niin eikö sieltä muka edelleen jotain seuraa tartu valomerkin jälkeen. Siis jos kaikki kelpaa.
Mutta eikö viinamiehelläkin pidä olla varaa tarjota drinkkejä naiselle? Muuten viskisieppo sanoo ettei peeaa mies ole mistään kotoisin.