Mihin Tampere tarvitsee NELJÄÄ varapormestarin ökykallista edustusvirkaa ?

Anonyymi-ap

Huom. siis VARApormestarin, yhden pormestarin viran lisäksi.

Palkat kyseisillä epädemokraattisilla, ei-oikeusvaltioille tarpeellisilla, poliittisen suoraan sanoen konsensukseen perustuvan korruption tuotosviroilla, ovat järkyttävän suuria. Joku voi tuoda tiedot tänne tarkalleen, mutta kymppitonnista/kk taidetaan puhua, muut edustus- ja mainoskulut, tapahtumiin osallistumiset ja niissä esiintymiset, eli jonkin puheen pitämiset, joita todellisuudessa oikeusvaltio ja kansalaiset eivät tarvitse yhtään mihinkään.

Esim. aitoa tasa-arvoa kansalaisilla ajettaisiin niillä rahoilla, joita kyseisiin turhake-edustusvirkoihin kuluu, todella paljon tehokkaammin, esim. eläkeköyhiksi pakotettujen kansalaisten taloudellisten oikeuksien vaatimisella.

Yksi kaupunginjohtaja riittää, ei tarvita veroparatiisihovien rakentelua velkaisen valtion sisälle kuntiin ja kaupunkeihin.

28

89

    Vastaukset 28

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      • Anonyymi00009

        Kyse on varastamisesta. Verovarojen varastamisesta, ei mistään muusta.


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Kyse on varastamisesta. Verovarojen varastamisesta, ei mistään muusta.

        Demarit ovat varkaita.


      • Anonyymi00023
        Anonyymi00017 kirjoitti:

        Demarit ovat varkaita.

        5 porkkua ja kukaan ei osaa mitään, siihen.


    • Anonyymi00002

      Jotkut varakkaat perustelevat kyseisiä suoraan sanoen korruptiovirkoja sillä, mitä kulloinenkin pormestari tai neljä varapormestaria keksivät poliittisten ym uriensa edistämiseksi tekaista siinä ökyjättipalkkoja ja etuja kansalaisten lompakosta nauttiessaan.

      Ihan vaan tiedoksi, että naisten ja sukupuolivähemmistöjen oikeuksia, ajetaan nostamalla riittämättömät eläkkeet kuntoon, eikä tärväämällä niihin tarvittavia varoja edustusviroissa kekkulointiin.

      • Anonyymi00024

        Suojatyöpaikkoja vaan.


    • Anonyymi00003

      Olemme pyytäneet Yleisradiota ja muitakin medioita uutisoimaan ongelmasta, jonka pitäisi kyllä tiedotusvälineitä kiinnostaa, kun budjeteista valtiolle ja kunnille on kyse, niiden käyttämisestä, vaan Yle:llä lienee toimittajissa ja/tai faktantarkistajissa kyseisiin pormestarien kalliisiin turhake-edustusvirkoihin kuuluvia lähisuhteita, mainittujen sisäpiireihin kuuluminen estää Suomessa jo monen asian uutisoimisen.

      • Anonyymi00004

        Ai olette. Ketkä te?


    • Anonyymi00005

      Kirjoitan eläkeköyhyyteen ilman perustuslaillisia kansalaisoikeuksia pakotettujen Suomen kansalaisten puolesta, mutta myös työttömien, syrjäytettyjen ja köyhimpien lapsiperheiden.

      Pääasiassa siis eläkeläisten, joilta saan jatkuvasti kannustusta ja kehoitusta kirjoittaa lisää, vaatia puuttuvia oikeuksiamme ja tiedotusvälineiltä huomiota vakaville rikkeille ja laiminlyönneille joihin poliittiset päättäjät ministerit, kansanedustajat, virkamiehet ja ministeriöt syyllistyvät, kun pakottavat eläkeläiset sote- ja kerjuuttamisjonoihin, järjestöjen, säätiöiden, yhdistysten ja kirkkojen valtion rahoituksen rahastuksen välineiksi.

      Ilman kansalaisten aitoja, todellisia ajanmukaisia elinkustannuksia vastaavia taloudellisia oikeuksia, itsenäistä taloutta, ei ole myöskään aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia. Meitä eläkeläisiä köyhiksi pakotettuina, palkatonta työtä sukujemme miespuolisten perillisten tilojen, yrityksien, koulutusten, urien, jne eteen tehneitä on satojatuhansia, köyhyysrajan alapuolella n. miljoona Suomen kansalaista.

      "Hyväntekeväisyysvaltio" on aidon oikeusvaltion, kansalaisten taloudellisten ym perustuslaillisten oikeuksien, eli itse aidon demokratian v a s t a k o h t a .

    • Anonyymi00006

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19378200/palkatonta-tyota-sukujen-yritysten-tilojen-valtion-eteen-tehneille-2-500ekk-elakkeet#comment-143674381

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18575789/nykyaikainen-sveitsi-toteutti-jo-2-500ekk-minimielakkeet#comment-143674532

      Suomen valtion talous saisi suuria tuloja eli tuottoja, työllisyys kasvaisi ja säästöjä vanhusten kotona pidempään, tai lopullisesti asumisen kautta kalliista sote-laitoskuluista, eläkeläisten toimiessa kotimaisten tuotteiden ja palvelujen kuluttajina, ostamassa heiltä nyt pitkälti puuttuvia, nykyajan välttämättömiä elintarpeita.

      Eläkerahastojen pelkkien ylijäämien koroista on toteutettavissa n. 2 500€/kk minimieläkkeet, jotka vastaavat mainittuja todellisia pakollisia elinkustannuksia nyky-Suomessa 2026.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19479867/suomessa-on-pakkotyota-eu-virolainen-kallas-kiistaa-tosiasian-#comment-143525782

      Ikänsä palkatonta työtä tehneiden, kouluttamattomaksi ja osattomaksi monesti pahoinpideltyjen naisten osaa, ei Suomen valtion korruptoituneet poliittiset päättäjät ja virkamiehet ole halunneet noteerata ja tunnustaa, saati korjata vanhoihin, sairaisiin ja vammaisiin kansalaisiin kohdistuvaa, naisistunutta köyhyyteen pakottamista, sukupuolittunutta vihaväkivaltaa, tunnustamalla heikon puutteellisen aseman ja sitä myöten korottamalla eläkkeet nykyajan vaatimusten tasolle kuntoon.

    • Anonyymi00008

      Eikö ne persupellet tiedä että niitä apulaispormestareita on muissakin isommissa kaupungeissa ja tampereella niitä on kolme eikä mainittua neljää!!!

      • Anonyymi00015

        Aiotte siis jakaa kaupungin kolmeen etniseen alueeseen? Hallinta-alueeseen?


    • Anonyymi00010
      • Anonyymi00011

        Suuri lukumäärä lisää todennäköisyyttä tavoittaa yksi, jolta viina- ja huumehöyry on riittävästi haihtumassa.


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Suuri lukumäärä lisää todennäköisyyttä tavoittaa yksi, jolta viina- ja huumehöyry on riittävästi haihtumassa.

        Mihin niitä pitäisi "tavoittaa"? Esittämään positiivisia valheita tvhaastatteluun?


    • Anonyymi00013

      Taidetta on myös ostettu, 🐷 hintaan.💸💸

    • Anonyymi00014

      Ne varautuu jakamaan Tampereen 4ään etniseen alueeseen eli pilkkovat kaupungin.
      Onkohan ne sitten sisällissodassa rintamalinjat?

    • Anonyymi00018
    • Anonyymi00019
    • Anonyymi00020
    • Anonyymi00021

      Kysymys kuuluu: paljonko Tampereen kaupungin poliittisille päättäjille, on maksettu rahaa norjalaisen oligarkille Stordahlille, historiallisen Takon tehtaan rakennusten myymisestä ?

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012231363.html

      Missä tiedonvälitys Suomesta, pitäisi olla avointa tietoa kansalaisille, vai onko korruptio jo niin syvää ja yhteydet venäläisiin oligarkkeihin salaista tietoa, ettei edes uutisoida ?

      • Anonyymi00022

        Kannatta nyt penikoiden opetella edes tavaamaan uutiset kokonaan!!!
        "Tamperelainen kiinteistösijoitus ja -kehitysyhtiö Aare Invest osti Frenckellin rakennuksen Tampereen kaupungilta vuonna 2023." jotenka ei ollut Tampereen päättäjien vallassa kenelle myytiin ja sitä paitsi sylttytehdas ylipäätänsä myynnistä pois kaupungilta löytyy edellisestä kaupungin pormestarista lakeijoineen!!!


    • Anonyymi00025

      Tampereella tuo Suomen isoimpien talousrikollisten ICE eli Supo, kävi liikuntarajoitteisen eläkeköyhäksi tehdyn kansalaisen kimppuun, estämällä vapaan maan kansalaisen vapaan kulkemisen kadulla, sillä perusteella, että oli hetken aikaa rauhanomaisesti osallistunut rauhankulkueeseen.

      Tänään yli 30 kommenttia ns. keskusteluihin Yleisradiossa estettiin, kun oligarkkeja suojeleva Yleisradio, joita siis Supo Usan kansalaisuuden ottaneiden Kok-suursijoittajien suojelijana on, vaatii isompaa rahoitusta ja pääsyä osaksi kansainvälistä suursijoittajien eli talousrikollisten suojeluorganisaatiota, kansamme rahoilla ja kustannuksella.

      Avatar Nilssonia ei saa arvostella, eikä olla mitään mieltä, vain samaa mieltä. Sellainen Stasi Suomessa.

    • Anonyymi00026

      Suomen varapresidentti olisi tarpeen, mm. sodan varalta jos presidentti jää ilman viestiyhteyksiä tai menee sairaalakuntoon ilmapommitusten vuoksi, mutta kuntatasolla se menee överiksi.

    • Anonyymi00027
    • Anonyymi00028

      Eikös noiden Homojunasta Pidä Taulu tehdä Kaup, Hallituksen seinälleen . Ekaks jokin Superkallis Korruptio Valokuvaaja tilattava . TAMPERELAISILLA ON RAHAA KUVA !

    • Anonyymi00029
    • Anonyymi00030

      Äärioikeiston järjestäytyneeseen isoon talousrikollisuuteen, kuuluvat ikävä kyllä kaikki puolueet eduskunnassa, kunnissa ja virkamiehet ministeriöineen. VVM:n johtaja aivan kuutamolla nykyajan yhteiskunta-luonto-ilmastovastuista, sosiaalisesta oikeudenmukaisuudesta, joka on niiden edellytys.

      Samaa osaamattomuutta, tietämättömyyttä, yhteiskunnan ja kansalaisten todellisuudesta ignorointia Yleisradiossa, uutispimento on jatkuvaa ja sananvapauksien estäminen enemmän sääntö kuin poikkeus.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1858
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      126
      851
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      123
      657
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      598
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      555
    6. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      62
      495
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      267
      480
    11. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      463
    13. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      9
      456
    14. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      31
      435
    15. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      429
    16. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    17. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      415
    19. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      6
      395
    Aihe