Autoilijoille kupittaan citymarkettiin ohjataan asiakasparkkeeraukseen ja kun autonsa jättää hetkeksi parkkihalliin citymarketin asiakaspaikoitukseen niin Parkki-pate ehtii kiinnittää ikkunaan 60e sakkoa kiekko ei näkyvissä huonosti merkattu jotta kiekkoa tuolla pitää käyttää - laittaisivat kunnolla näkyville vaikka isolla punaisella kyltillä jotta tässä hallissa pysäköinti-kiekko pakollinen
Kupittaan Citymarketin parkkihalli on tunnetusti paikka, jossa moni autoilija kokee saman yllätyksen huonojen opasteiden vuoksi. ParkkiPate hyödyntää näitä tilanteita tehokkaasti.
Sinulla on hyvä peruste reklamoida, jos alueen merkitseminen on ollut puutteellista tai harhaanjohtavaa. Kuluttajariitalautakunnan mukaan pysäköintiehtojen on oltava selkeästi havaittavissa.
Hyvä yleisönosastokirjoitus!
Anonyymi-ap
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Olen kuullut että huonojen opasteiden vuoksi ParkkiPate hyödyntää myös omalla pihalla kerrostaloissa asuvia henkilöitä heti jos auto on hetken pysähtyneenä kun lastataan tavaraa autoon - Olisiko hyvä antaa vaikka jokin pieni aikaraja jotta voisi olla mahdollista pysähtyä ennen sakotusta?
- Anonyymi00002
Pysäköinninvalvonta pitäisi olla kunnan työ. Näille yksityisille se on vain pelkkä helppo bisnes. Itse en voisi ikinä tehdä tuota työtä kun pitää ihmisille kirjoitella maksuja joihin syyt pitää keksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351051Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153690Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13680- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185621- 33550
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538