Mikä on Oikonomin linja maahanmuuttoasiassa?

Onhan se linja lähempänä perussuomalaisten linjaa kuin ns "liberaalien" linja, mutta ei se ihan sama ole kuin perussuomalaisten linja. Vastustan massamaahanmuuttoa, valikoimatonta maahanmuuttajien vastaanottoa. Vastustan sitä, että rajat ovat apposen auki kaikille, jotka Suomeen haluavat tulla. Vastustan laitonta maahantunkeutumista. Vastustan ihmissalakuljettajien bisneksen tukemista.

En kuitenkaan vastusta sitä, että Suomeen muutetaan. En vastusta ehdottomasti "humanitaarista maahanmuuttoakaan". En vastusta kiintiöpakolaisten vastaanottoa Suomeen. Itse asiassa pidän kiintiöihin perustuvaa maahanmuuttoa ihan kannatettavana. On todella humaania ja hyväksyttävää, että haetaan ihmisiä, etenkin lapsiperheitä kaikkein kurjimmista oloista, leireistä, jonne ihmiset ovat joutuneet pakenemaan sotaa tai maansa sortohallintoa. Kiintiöpakolaisten vastaanotto voi olla hallittua kun vastaanottava maa määrää itse kiintiön omien resurssiensa puitteissa. Hallitun maahanmuuton hyväksyn, hallitsematonta vastustan. Rajat apposen auki kaikkien tulla -politiikkaa vastustan jyrkästi ja sitä pitäisi mielestäni kaikkien rehellisten ja järkevien suomalaisten vastustaa.

7

<50

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Asiallisesti kirjoitettu. Ilman irvailuja ym.

      • Anonyymi00002

        Tekoäly on huvä apu


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Tekoäly on huvä apu

        Tuskinpa Oikonomi tekoälyä kuormittaa avukseen , kuten trolli...


    • Anonyymi00003

      Siirtolaiset luulee että saavat joka maassa ruokaa ja lämpöä. No punaiset ristin naiset juoksee kilpaa auttamaan mamuja vaativat varmaan jotain vastinetta. No suuri suru kun kukaan ei halua auttaa ei saa lämpöä eikä seksiä. Voi onko rasismia. Saattaa espanjassa olla paljon mamuja odottamassa palveluja.

    • Anonyymi00005

      Vasentuneiden ainoa syy elää on huutaa rasismia ja elintilaa islamisaatiolle.

    • Anonyymi00010

      Oikonomi EI ole trolli

      • Anonyymi00011

        Moktar on.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1289
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      88
      1212
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      79
      668
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      608
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      26
      594
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      533
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      19
      495
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    9. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      489
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      472
    Aihe