ja se virta pitää saada loppumaan. Kysymys: miksi Latviassa on leirejä?
Ne puretaan, EU alueelle ei oteta mitään säilytykseen, mistä voi karata.
Koontipisteet EU alueen ulkopuolelle, ja lähtömaat sais ottaa hoidettavakseen omat asiansa.
Palataan vielä A mantereen väestön lisääntymisvauhtiin ja paikallisiin oloihin, koska he itse tekivät siitä koko planeetan asian.
mm. kehitysapu otetaan tuonnempana tarkasteluun.
Viron kanssa yhteistyötä
https://yle.fi/a/74-20200834
Ne puretaan, EU alueelle ei oteta mitään säilytykseen, mistä voi karata.
Koontipisteet EU alueen ulkopuolelle, ja lähtömaat sais ottaa hoidettavakseen omat asiansa.
Palataan vielä A mantereen väestön lisääntymisvauhtiin ja paikallisiin oloihin, koska he itse tekivät siitä koko planeetan asian.
mm. kehitysapu otetaan tuonnempana tarkasteluun.
Viron kanssa yhteistyötä
https://yle.fi/a/74-20200834
Vastaukset 48
Vanhimmat
Rantanen oli oikeassa jo Ceutan kommenteissa
ja kuten myös ilmaisin huolen silloin,
sieltä lähti valumaan porukkaa pohjoiseen.
Menikö 1-2 päivää?
Tuliko ne suoraan uiden Rigan-lahdelle?
Ceutasta ei ole kukaan tullut Eurooppaan, koska sieltä ei pääse.
Mutta totta kai Venäjän trolli, joka ei osaa kunnolla edes kirjoittaa Suomea, yrittää valehdella kalpean persun puolesta. Ja miksei myös kokoomuksenkin.
Yrtin olla vastaamatta!
Nyt lue ja ymmärrä: se on trendi.
Kun mamulauma siirtyy, toisella leirillä aloitetaan myös.
LOPETA venäjärenkutus, kukaan ei jaksa kuunnella.
Koko sulan aika on vielä riskiaikaa,
ihmismassojen siirroissa,
tietyille laumoille.
000018
Mä en ymmärrä ollenkaan, tulitko sä ruinaamaan vinkkejä?
Miksi et voi vaan opiskella?
Miksi ruinaat täällä tietoa aggressiivisella tyylillä?
Toisaalta, jos olet luonteeltas paha, ehkä sun olisi
parempi olla ilman tietoa ja
lukijat vaan saa silmilleen sun rääkymistä.
Voi kiertää vaikka Marokon kautta Eurooppaan. Vihervassaeidemareiden tavoite on luoda avoimia laillisia reittejä Europpaan ja Suomeen ja humanitaarisen viisumin, jolla voi kuka tahansa maailmalta tulla Suomeen hoitoon ja elämään sossun tuella. Jotakin rajoituksia pitäisi Suomen sosiaaliturvaan tehdä, jottei Suomen käy kalpaten. Eivät Suomea täyttävät politiikot kärsi, he jatkavat iloista mässäilyä julkisilla varoilla, mutta Suomen kansa kärsii, kun jakovaran liian suuri joukko syö tyhjiin. Sitten ei ole tarjolla enää muuta kuin ei oota.
Mutta Rantanen ei tee mitään asian suhteen
Viron mafia tekee rahaa!
Ei voi olla totta, että noin tosi dorkia persupolot on! Pakkomielteinen, tupailtojen kusetusjutut levitellään totuutena eri palstoille. Persuhölmöt uskoo, me muut emme!
ihmiskauppa-rikollisuus on vakava rikos
ja suomi voi lopettaa sen helposti poistamalla lautat...
miinoitusta ja torpedoja käyttöön, loppuu seilaaminen tänne?
ihmiskauppa on YKn alainen rikos, mutta eihän CIA-Stubbila välitä kun koko UKR on CIAN suurinta ihmiskauppaa ja lapsikauppaa, kuten myös huume- ja asekauppa
persut on roskaa?
Ajatella, täällä pelättiin itä-rajan takaa uhkaavia maahantunkeutujia (se olikin totta), nyt paskasakkia vyöryy sitten muualtakin. Perussuomalaiset seuraavaksi pääministeripuolueeksi ! Loppuu haittamaahanmuutto.
Yhden asian liike. Aiemmin oli kaksi asiaa mukana, nyt enää yksi.
No ei perussuomalaiset saa mitään loppumaan. Näethän sinä nyt, että Rantanen ja persut vain louksuttaa leukojaan.Luuletko dorka, että perussuomalaiset itsevaltiaina päättää täällä asioista. Maahanmuutto ei lopu missään ikinä ja pahenee vain kun ilmastomuutos ajaa ihmiset liikkeelle. Kun vesi loppuu ja ruoka, näet mihin se johtaa!
Venäjä saa myös pitää rajana kiinni.
Toisin kuin moni muu maa.
Korjataan:
osaa
niin halutessaan
Demarit tosiaan on yhden asian liike.
He vastustavat persuja kaikessa.
Ai jaa, että antaa tulla vaan ?
Luetun ymmärtäminen ei nyt mennyt sulla putkeen.
Sehän pitää hoitaa niin, tuo maahanmuuton torppaaminen, että niiden ihmisten ei tarvitse lähteä sieltä liikkeelle ja kyllähän tuo Ceuta oli ryssien masinoima ja koe EU: n yhtenäisyyttä vastaan. Näinhän sinäkin, että Rantanen tuli "häntä koipien välissä" perumaan puheensa ja kehui kuinka hyvin Espanja hoisi tuon asian!😅🤣😂
Koska ihmiset näkee vain sen
mitä ns. media niille syöttää.
Avoin EU alue on silmitön riskitekijä.
PS:t voivat jarruttaa ja järkeistää maahanmuuttopolitiikkaa. Kaikenlaisia ilmastoon liittyviä ongelmia on iät kaiket ollut ja ihmiset ovat niistä tavalla tai toisella selvinneet. Tekosyy on tuokin niinkuin kaikki muukin.
Kyllä vassari Espanja laittomien laillistamisella lähetti viestiä tulijoille.
Eikä tarvii ihmetellä miksi ja Orpokin kohta joutuu myöntämään, että oli häpeällinen virhe luulla hallitsevansa persuja, niinkuin sanoi EU- kokouksessa.
Orpo ja kokoomus on kusessa ja Timo Heinonen, tämä ei ole Marinin syy!😅🤣😂
Ainakaan ei o valkonaamoja !!!
Purra tuo kaikki !!!!
Kukaan ole mitään perunut. 22 Eu-valtiota moitti voimakkaasti Espanjaa ja ihan aiheesta.
No ei sun tarvii uskoa, että ilmastokriisi iskee. Mee seilaamaan Tonavalle ta Elbelle.
Vettä ei ole nimelsikään ( Unkari joutui sulkemaan atomivoinalan Tonavan varrekta, kun jäähdytysvesi loppui) ja tulipalot riehuu Euroopassa, lämpötilat 40 astetra viikkotolkulla.. On rutikuivaa, vuorilta ei tule enää vettä keväisin kun siellä ei ole luntakaan. Kun vesipula iskee, kantsisko persujen perustaa vesipullottamo ja viedä vettä Afrikkaan?😅🤣😂
Ja kun karmea kuivuus valtaa Afrikan, tulee sieltä vyörymällä ihmisiä ja siinä kohtaa Rantanen vois taas kusettaa persutolloja lisää.
Näillä "muuttajilla" ei ole kyllä mitään tekemistä "ilmastonmuutoksen" kanssa. Miksi joillekkin sana invaasio ja sen motiivit ovat vieläkin niin iso mörkö.
Ja vaikka ilmastonmuutos ajaisikin pas kalaumat liikkeelle se ei ole MIKÄÄN syy ottaa niitä omaan maahansa.
Euroopassa kärvistellään myös +40c asteen kuumuudessa, kumma kun näille "ilmastopakolaisille" SE ei ole mikään ongelma, ei ole ongelma edes tunkea maahan jonka aktiivinen naapuri saattaa hyökätä milloin vain.
Kaikkea se rahanahneus teettää ;)
hihi hoho onpas hauskaa..Ehkä joutui nuolemaan yleistä persettä järkyttävän maalituksen ja tap pouhkausten takia mitä varsinkin vassarit harrastavat.
Suvakkivassut on aina enempi oikeessa. Persut kiimailee vaan.
Kansainvälisen rikollisorganisaation epäillään järjestäneen kolmansien maiden kansalaisia Valko-Venäjältä Suomen kautta EU:n alueelle.
https://extralehdet.com/rikollisorganisaatio-jarjesteli-laittomia-maahantuloja-suomen-kautta/
Miten tää rikollisjengihomma
saataisiin ruotuun?
Mikä siinä rajamuodollisuuksia nostossa on vaikeutena?
Ja maahan virtaa, kun rajat lepattaa auki.
Toisella saitilla joku kehui
suorastaan mainosti aasialaisia naisia
lautoilla. Joku marjayrittäjän uusi ura?
Kalanpäitä keitellessä?
Nyt tuli ilmi,
että Viroon kävelee porukkaa ja
siitä suoraan lautoilla Suomeen.
Kukaan ei kysele mitään.
Niinkö?
Missä matu, siellä ongelma.
Rantasen pitäs samia Suomi Schengen sopimuksesta irti.
No, Rantanen on vain huolehtinut muiden maiden tilanteessa vaikka oma pesä eli maa vaatisi toimia, mutta hänen kyvyttömyyden seurauksena tänne on päässyt ihan helposti.
Kokoomus,vihervassudemaritRKP ovat tulijoita Suomeen tilanneet, Marinin hallitus lakimuutoksella oikein kutsui ulkomaalaisia Suomeen perheidensä kanssa.
Kävi neuvottelemassa ja sooloilemassa vastuunjaosta turvapaikan hakijoiden otosta EU:ssa myös pitkälti tulevaan, nuukat maat neuvottelivat samaan aikaan EU:ssa EU-jäsenmaksualennuksista, sitä demarit Marin ja Tuppurainen eivät Suomelle halunneet.
Mitä tuo muuta on kuin Suomen edun vastaista käyttäytymistä päättäjiltä? Niinkuin Suomi ei tarvitsisi pienenä haavoittuvana ja alati köyhtyvänä maana sen edun ajamista ja puolustamista. Kuka muu oman kansan edusta pitää huolta. jos sitä eivät tee maan kansa ja päättäjät. Mikään ei hoidu itsestään.
Kokoomus EK:n ja työnantajien etupuolueena myös haluaa Suomeen maahanmuuttajia lähinnä halpatyövoimaa. Nykyhallituksen työministeri Satonen kävi ulkomailla oikein paikan päällä heitä värväämässä.
PS haluaa Suomeen Suomen ja suomalaisten edun mukaista maahanmuuttoa, eikä esimerkiksi rikollisia ja raiskaajial. Suomessa on heitä ihan liikaa muutenkin. Miksi Suomen ei saisi haluta maalleen hyvää vaan vain huonoa? Siitäkin syyllisestään. Vassarivihreädemareiden mielestä Suomen pitäisi alistua ottamaan vastaan kaikkea huonoa, joista on vain haittaa Suomelle ja Suomen kansa siitä kärsii, eivät päättäjät.
PS on pelkkä petospuolue. Lupaa kaikkea, mutta ei kykene mihinkään. Pelkkää huulten heiluttelua.
Omien rajojen valvonta ja reagointinopeus on yksi asia.
NYT EU jäsenenä
on näköjään huolehdittava myös muiden maiden
toheloinnista, ja kokemattomuudesta, ja kokemuksesta
ja RAJOISTA.
Muistuttaa taas juoppoperhettä.
Kun yksi juo, se vaikuttaa kaikkiin.
EUssa ei ole yhtenäistä toimintaohjetta saati
toimintatapakulttuuria
näissä asioissa.
Näihin on pystyttävä reagoimaan nopeammin.
Missäs oikeassa sitä Mari Rantaben on, kun hänen vahtivuorollaan salakuljettajat onnistuneet tuomaan Baltian maiden kautta maahantunkeutujia ja kuinka paljon, se on nyt epäselvää...varmaan pari vuotta tullut. Porukka on kai vihkaa matkustanut muualle Eurooppaan ja Ruotsiin...että ei niinkuin ole tuo vouhotuksesta huolimatta onnistunut täälläkään Rantasen vahtivuorolla.
Marinin hallituksen aikana muualta Euroopasta hallitus mm. Maltalta kuskautti siirtolaisia Suomeen. Otti Afrganistanista muiden maiden vastuulla oleviakin ja terroristeja kuskautti valtion varoin Suomeen vastoin Supon varoituksia, ei laittanut heitä oikeuteen kuten muut maat tekivät.
PS ei voi tietää muihin maihin tulleista siirtolaisista. PS:lta vaaditaan kaikessa mahdottomia, muilta ei mitään, Esim. vihervassudemari politiikot saavat kuskata kaiken maailman kansanmurhaajia, kansainvälisesti etsintäkuulutettuja, terroristeja Suomeen, siitä heitä kiitetään vain,
PS:n pitäisi tietää kaikki muihin maihin tulleet siirtolaiset ja toimittaa heidät takaisin lähtömaihinsa. Ihan hulllua!
Sisäministeri Rantanen PS oli hereillä ja reagoi vassari Espanjaan Marokosta tulleeseen siirtolaisjoukkoon. Hyvä niin! Siitäkin sai vihervassaridemarijoukon kuraveret niskaansa.
No sinähän valehtelet kuin persut ikään. Mari Rantaselle naurettiin koko Euroopassa.
PS yritti hyötyä myös Ceutan tilanteesta...ihan turhaan, ei Natsi-Rantasesta Euroopassa pidetään yhtään.
Mauri Rantanen, tuo kestitysleirin naisvartija pers.🟦🟨🌼 Kolkko tapaus.🥶
🌪🌪🌪
🏭🏭🏭☠️⚡️⚡️✋️
Jokaista pitää auttaa yhyy
Li Andersson, kansainvälisten oikeuksien erityisasiantuntija
Kyllä , Mari Rantanen on todellakin oikeassa ja vain perussuomalaiset "jarruna" matu invaasioissa, joten ei taaskaan tarvitse miettiä minkä puolueen ehdokasta seuraavissa vaaleissa äänestäisi.
Suomi on ja pysyy erittäin vetovoimaisena "hyökkäyskohteena" niin pitkään kun sosiaaliturvamme ja eläkevaramme ovat kaikkialta maailmasta saapuvien tunkeutujien hyödynnettävissä!
Ja kaiken lisäksi verovaroistamme ja velaksikin tuetaan kehitysmaita joissa tehtaillaan väkeä lisää .
Kaikenkarvaiset ns. ihmisoikeus -ja tasa-arvo valtuutetut tekevät lisää "myyräntyötä" verovaroilla korkeasti palkattuina.
Kaikki koko systeemi pitäisi käydä tiheällä kammalla läpi ja tehdä tarpeellliset muutokset Suomen valtion ja suomalaisten pärjäämisen näkökulmasta.
Eikä edes riitä tiheet täikammat; tarttee reaalikristillisen sotilasjuntta-valtionjohdon. Ja heti.
Sitä ei vaan hyväksytä todellisuudeksi - ennenkö onkin aivan liian myöhöistä jo.
...en edes jaksa ajatella koko Sulmea. 4m kpltta alkuperimää sekos Jumalattomina hyväksyen WEF-jonestownituksensa - ja sen pitune tarina se
Usalaismimmeillä on hieno asenne elämässä; Happy wife, happy family. Ovat rempseän intohimoisia ja jatkuvastikin enenevissä määrin positiivisia.
Usalaisia ei EUrostoliiton kommunismi muovannut ilkeiksi
Taas on alettu sääliä. Espanja päästää Euroopan mantereelle alle 13-vuotiaat ja naiset. Partaukot tulevat tietysti perässä vaikka väkisin kaiken maailman säälisopimuksilla. Eurooppa on jo tuhoon tuomittu ilman yhtäkään tulijaa.
https://yle.fi/a/74-20239275
Näin heiluu kassi ja kassi heiluu näin, näin heilu Rantanen. kun valheet paljastuu.