Miksi Jumalan miehelle on sallittu synti?

Ihan lähipiirissä on saarnaaja jota arvostetaan mutta on paha kotona. Vaimoaan lyökin ja haukkuu. Kotiäitinä on sidottu. Lootia arvostetaan vaikka tarjosi tyttäriään miehille js käytti näitä hyväkseen. Jollain puhumalla oli useita suhteita. Jne.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitähän mahdat tarkoittaa?

Äänestä

Jos on kasteen armon piirissä, niin ei mitään hätää, kyllä taivaanranta häämöttää.

Muussa tapauksessa peli on jo menetetty. Aivan sama vaikka Paavalia herjaa, niin ei tule kutsua pitoihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihan lähipiirissä on saarnaaja jota arvostetaan mutta on paha kotona. Vaimoaan lyökin ja haukkuu. Kotiäitinä on sidottu. Lootia arvostetaan vaikka tarjosi tyttäriään miehille js käytti näitä hyväkseen. Jollain puhumalla oli useita suhteita. Jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu