Suomi voisi hakea mamut kiinasta

Aikanaan olivat rakentamassa Amerikkaa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

China Construction America (CCA) on merkittävä Yhdysvalloissa toimiva rakennusalan yritys, joka on maailman suurimman rakennus- ja kiinteistöjätin China State Construction Engineering Corporationin (CSCEC) tytäryhtiö.Keskeiset tiedotPerustaminen: Vuonna 1985 perustettu yritys toimii pääasiassa Yhdysvaltain itä- ja lahjarannikolla, Latinalaisessa Amerikassa sekä Karibialla.Toiminta: Tarjoaa muun muassa rakennusjohtamista, yleisurakointia, suunnittelu- ja toteutuspalveluja sekä julkisen ja yksityisen sektorin kumppanuuksia (PPP).Tausta: Taustalla on Kiinan valtion voimakas tuki ja pyrkimys laajentaa kiinalaisten valtionyritysten jalansijaa kansainvälisillä markkinoilla.

Äänestä
  • oli kiinasta päin , mutta eri rotua...

    salattua tietoa, ketkä rakensi kaikki lännenkin suurkaupungit, olleet myös suomessa

    Äänestä

Persuthan koittivat parantaa Suomen mainetta Aasiassa silmienvenytyskuvillaan.
Haluavatko aasialaiset Suomeen rasistisen pilkan kohteeksi?

Äänestä

Sitä ennen USA rikastui kun toivat orjia Usaan . Pohmoista tais olla ainoo tuo Tanska joka vaursstui orja työvoimalla Karibian an alueella .

Äänestä

!!!!!

Äänestä

Kinuskit tulloopi venäläisten imus; tukholman profetisn.jälkeen.

Voi Suomi kuinka uskomartomsnkin tyhmästi menitkään toimimasn

... :((

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aikanaan olivat rakentamassa Amerikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu