Pihlajalinnan työterveydessä käydessäni joka kerta on eri lääkäri. Tyypillistä on että lääkäri sanoo heti aluksi, että ei ole lukenut yhtään tapauksesta etukäteen. Siinä sitten selittäessäni ja vääntäessäni rautalangasta aika menee heti ohi. Tulee väkisinkin kaipuu tekoälyyn. Sellaiseen tekoälyyn, jossa on hyvä muisti. Jolle voi syöttää kaikki tiedot itsestään pitkän ajan kuluessa. Sille voisi syöttää myös geenitiedot itsestään, jotka auttaisivat analysoinnissa. .. Mitä niillä lääkäreillä tekee kun eivät viitsi edes tutkia?
Lääkärit vaihtuvat eivätkä ne edes perehdy
Anonyymi-ap
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lääkärithän määrää lääkkeitä!
....,että ei ole lukenut yhtään tapauksesta etukäteen.
Onkohan siitä paljon haittaa?
Auttavatkohan ne aikaisemmat kirjoitukset paljonkin asiaa?
Vaihtuu ne lääkärit yhtenään terveyskeskuksissakin. Vaikka yritetään jotain omalääkärimallia toteuttaa, mutta nekään eivät pysy talossa, hyvä jos puolta vuottakaan.
Ei sellainen ole mikään omalääkäri, jos potilas ehtii kerran käymään vastaanotolla, ja seuraavalla kerralla on jo taas joku toinen lääkäri.