Eli kun Stubb kehui, että Ukraina tekee hyvää työtä sodassa

niin igorien mielestä se johtaa sotaan, eli venäjän hyökkäykseen tänne...heheheee. No toki venäjän johtoportaassa on paljon sotahulluja.

Ps. Venäjämielisten kärsimys on parasta mitä tiedän.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mutta Ukrainassa ei ole edes sotaa vaikka NATOtrollit niin väittää.

Äänestä
  • Ei ole Vielä aloittanut Venäjä sotaa - se olisin nopea loppu natsismille...mutta paha myös siviileille, evakuointeja, nälkää, kylmää etc.

    Äänestä

Kaikkia nato maita putte luihu vuoronperään uhkailee . Näitten venäjänmielisten mielestä pitäs vaan antaa koko eurooppa putinille. Olis muuten melkoinen häpeekin jos suomi ei tukisi ukrainaa, kun lähes kaikki muut tukee. Suomi vielä rajamaa kaikenhyväksi.

Äänestä

Dolly lähti.

Äänestä
  • Joo Dolly lähti. Hyvää matkaa hänelle.

    Äänestä

Tämä Venäjän kärhämä johtuu Suomen päätöksestä perustaa droonitehdas. Tuotannosta menisi Ukrainaan 90% ja 10% jäisi Suomen armeijalle.
Olisihan tuon voinut hoitaa toisinkin. Pakkoko tuota oli kertoa julkisesti ja kertoa, että tehdas sijoitettaisiin Suomeen. Olisihan aika luontevaa sijoittaa tehdas Ukrainaan, sinnehän tuotteetkin pääosin menevät. Mutta kun ilmeisesti Stubb halusi tarkoituksella kertoa tehtaan sijaitsevan Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

niin igorien mielestä se johtaa sotaan, eli venäjän hyökkäykseen tänne...heheheee. No toki venäjän johtoportaassa on paljon sotahulluja.

Ps. Venäjämielisten kärsimys on parasta mitä tiedän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu