Puolustusministeri Häkkänen pyytää jo Ruotsia apuun

Puolustusministeri Häkkänen(kok) pyytää nyt Ruotsilta apua Suomen itärajan puolustuksen varmistamiseksi,kun Venäjä kuohuu rajan takana.
Presidentti Stubbin(kok) äänekäs ryssäviha alkaa tuottamaan tulosta presidentin riehuessa oligarkkien tukemisen huumassa.
Stubbelo on valtaisa uhka pienen Suomen turvallisuudelle suurta naapuriaan Venäjän kanssa.
Oman maan presidentti on saanut tällaisen aikaan jonka olisi pitänyt puolustaa Suomea ei Oligarkkilandian ystäväänsä ex-sirkuspellejä.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Presidentti Rytiä aikoinaan syytettiin epäisänmaallisuudesta.
Entä Stubbin toiminta,mitä se rehellisesti sanottuna on.

Äänestä
  • Ai kuka syytti?? Suomen kommunistitko??

    Äänestä

Suomi elää jo nyt kädestä suuhun,mikä merkitsee onko maalla edes puolustaa itseään nykyaikaisin asein ja menetelmin?
Epäilen,että olisi.

Äänestä
  • ..edes varaa puolustaa..

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    ..edes varaa puolustaa..

    Ruotsalaiset ehkä puolustavat Suomea venäläisiltä, mutta kuka puolustaisi sitä Häkkäselta?

    Äänestä

Ylikalliit amerikkalaishävittäjät osoittautui jo nyt hutihankkeeksi?
Kuka on vastuussa

Äänestä

Suomi ei ole koskaan enää yksin itäistä demonia 👹 vastassa.

Diktaattori putler järjesti Suomen Natoon 👍

Äänestä
  • Ja Ruotsin 👍

    Äänestä

  • Ei vaan suomalaiset tollot itse, panikoidessaan Putleria

    Äänestä

Voiko kun putinisteja harmittaa 🤣

"Isossa kuvassa tämä vahvistaa pelotetta ja puolustusta Pohjolassa, eli me integroimme yhä syvemmin meidän maa-, meri- ja ilmavoimat keskenään. Yhteisoperointikyky vahvistuu kaikissa turvallisuustilanteissa: rauhan aikana, häiriötilanteissa ja poikkeusoloissa, Häkkänen kertoo.

Tästä eteenpäin Suomen ja Ruotsin ilmavoimien hävittäjät ovat jatkuvassa valmiudessa puolustamaan yhdessä Suomen itärajaa.

– Toiminta tapahtuu Suomen johdon alla"

IL

Äänestä
  • Väärä väline nykyajan sotiin. Kuluttaa vain turhaan kallista polttoainetta.

    Äänestä

  • Antti Häkseth on yhtä nolo ministeri kuin Pete.

    Äänestä

Igori Pietarista vastaileppas nyt kun kuitenkin luet tämän; mixi et ole rintamalla itse Igori..pelkuri??

Äänestä
  • "Igori Pietarista vastaileppas nyt kun kuitenkin luet tämän; mixi et ole rintamalla itse Igori..pelkuri??"

    Pietarissa kerrotaan soomeen viitaten vanha viisaus pienestä linnusta, joka jäätyi kovassa pakkasessa ja putosi tielle. Ohikulkeva hevonen kakkasi hänen päälleen. Lämmin massa sulamattomine jyvineen herätti linnun henkiin ja se sirkutti äänekkäästi onnesta. Kettu kuuli sen, tuli ja söi linnun. Johtopäätös on yksinkertainen: älä twiittaa istuessasi p*skassa. Hyvää köyhyyttä, soomi!
    T.
    Igori Pietarista

    Äänestä

Sergei Pietarista. Kun kerran luet tätä niin kerropas nyt mixi pelkäätkö sotaa kun kerran täälä siitä niin kirjoitat miten hyviä on örkit?? Mixi et ole rintamalla itse sodassa?

Äänestä
  • "Mixi et ole rintamalla itse sodassa?"

    Fiksummat eivät taistele itse, vaan lähettävät kaltaisiasi lusereita taistelemaan. Ei sääli heitä. teitä kuin myös ukrainalaisia.

    Äänestä

Apuva!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puolustusministeri Häkkänen(kok) pyytää nyt Ruotsilta apua Suomen itärajan puolustuksen varmistamiseksi,kun Venäjä kuohuu rajan takana.
Presidentti Stubbin(kok) äänekäs ryssäviha alkaa tuottamaan tulosta presidentin riehuessa oligarkkien tukemisen huumassa.
Stubbelo on valtaisa uhka pienen Suomen turvallisuudelle suurta naapuriaan Venäjän kanssa.
Oman maan presidentti on saanut tällaisen aikaan jonka olisi pitänyt puolustaa Suomea ei Oligarkkilandian ystäväänsä ex-sirkuspellejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu