Neutraali haluaisin olla mutta jos nyt aivan pakko olis päättää niin seisoisin Ve-näjän ja I-ranin takana. Viaton ilmoitusluontoinen galluppi vain tässä, ei sen kummempaa. Perustelut. En pidä maailmanpolitiikan sotkijoista joille mikään ei riitä. -💊-.
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Sä oot herttainen.
- Anonyymi00006
Kiitos, kuin myös 😗. Elämänkatsomukseni perustuu terveeseen itsekkyyteen eli siten että sekä oma hyvinvointini että maapallon ja miljardien ihmisten hyvinvointi olisi optimoitu. Haluan ennemmin olla hyvissä väleissä naapurieni kanssa kuin jonkin maan missä on kolme maata välissä ja vielä merialue sen päälle.
Kaikki vi-haavat USA:ta joten kaikki järkevät ja logiikan omaavat ihmiset ovat ennemmin I-ranin puolella. Moraalisessa tarkastelussa Bryssel ansaitsisi ennemmin saada täsmäiskun kuin Mos-kova. Washington D.C.:stä puhumattakaan. Amerikka on pelkuri sillä se hyökkii aina vain kaukomaihin ja proxy-sotien muodossa. -💊-.
- Anonyymi00002
Herttaisuudessaan vahva.
Ei ole pakko, kun kuolla kerran ja pidän sitä oikeutenani, jos en halua valita.
- Anonyymi00007
Valinta on mielenkiintoinen kysymys. Meitä yritetään silti ohjailla ajattelemaan asioita tietyllä tavalla. Medianarratiivit ovat Amerikan ja lännen intressien mukaiset. Mua kiinnostaisi objektiivinen ja tieteellinen ote maailman tarkasteluun mikä näyttää ainakin mainstreamissa olevan käytännössä mahdottomuus.
Mä kuulun niihin itsepäisiin ihmisiin keillä on oma ajattelu ja ketkä ajattelevat sitä enemmän valtavirtaa vastaan mitä enemmän yritetään saada ajattelemaan ja käyttäytymään valtavirran mukaisesti. Vastarannan kiiskinä oleminen on mukavaa, siitä saa kicksejä ja se on tehokas keino vattuilla valtarakenteita vastaan 😅.
Miten voisin ajatella "niin kuin pitäisi" kun kerta uutistarjonta on myrkkyä ihmismielelle? Eli ei niitä pysty edes katselemaan mutta toisaalta vältyn samalla aivojeni uudelleenohjelmoinnilta. Miksi ne ovat sisällöltään negatiivisia? Siksi koska psykopaateilla ei ole tunne-elämää, "ei tunnu missään". Nehän sen päättää mitä tuolta töllöstä meille näytetään.
Kaiken lisäksi, vaihtaisivat levyä jo. Tällä vuosikymmenellä on ollut vain tasan kaksi uutisaihetta. Kaksi! Piakkoin seitsemän vuoden aikana. Anna mun kaikki kestää 🤦♂️. Mistä siis on kyse? Kyse on ihmismielten ohjelmoinnista (tutumpi termi on aivopesu). Youtuben älyvapaat tekoälyvideot ovat kuulemma brain rottia. Niin on kuule uutistenkin seuraaminen. -💊-.
- Anonyymi00004
- Anonyymi00008
Tiedoksenne, että tänään on Kekkosen syntymäpäivä. On se Jumala näihin uusiin pyrkyreihin nähden. Kirjoittelin tänne kerran että oon sen sukulainen. Eli mä oon siis luotettava ja kaikin puolin vakaa poliittinen asiantuntija. Kyllä mä tiedän mikä on parasta tälle maalle. Poliittinen kenttä on ajan saatossa päässyt korruptoitumaan ja sinne pääsee valtaan vain huonoja ihmisiä. Bad = Huono/paha, molemmat siis 😉. -💊-.
- Anonyymi00009
Kaikki pikku runkkarit huutaa lokeroistaan: ”Jos et ole puolellamme, olet meitä vastaan!”
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91014Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109949
- 55919
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.43769Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev158714Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711- 64687
- 70586
- 95561
- 37555
- 60524
- 52521
- 35497
- 22496
- 26480
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31443Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408