Että mies on onnistunut yllättämään sinut positiivisesti?
Jos on, niin miten se tapahtui?
Jos ei, niin mistä luulet tämän johtuvan?
Jos on, niin miten se tapahtui?
Jos ei, niin mistä luulet tämän johtuvan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Miksi olet nainen katkera toiselle naiselle
Huono aamuko sulla?
Ei vaan tällä naisella joka kohta eilisestä lähtien tehtaillut alotuksia -naiselle- viime yönkin
Sillä on paha olla
Kerrotko katkera spinnaaja, että miten tämä tällä kertaa ilmeneepi tästä gallupista? T naiselta
Kyllä, ja ei.
Vapaa- ajalla ei. En muista koskaan niin käyneen.
Odotan mieheltä hyvää käytöstä, ja ihmisarvoista kohtelua.
Se on aika vähän kuitenkin, vaatimuslista ei ole mittava.
Kerran lääkäri(mies) yllätti ja hän puhui asiaa asiasta ja
puhui kuten ihmiselle.
Miehet ei pysty varsinkaan lääkärinä käyttäytymään
neutraalisti naisihmiseen.
Kyllä hän yllätti joskus monella tapaa.
Nainen vastaa useasti tai aina miehet yllättää positiivisesti ja rakkaudesta miehet rakastaa aidosti ja oikeasti naistaan se rakkaus tulee sydämmestä kun taas naisilla on raha rakkaus no tulee sekin rakkaus naisen sydämmestä
Olen tosi huono ottamaan yllätyksiä vastaan ja se on ongelma piipahtajahepulleni. Hän tykkäisi yllättäen pölähtää ovelleni ja tuoda kukkia tai vaikka mökkinsä puusta luumuja. Ja minä kun en avaa ovea kenellekään joka ei ole "tilannut aikaa". Kotona mielestäni pitää saada olla rauhassa.
Eli varmaan on paljon jäänyt kokematta, varmasti enemmän iloisia yllätyksiä kuin huonoja, kun on tällainen luonteenpiirre mutta pidän sen silti.
Oma mies tekee tuota vähän väliä. 😍
Hän tuntee minut hyvin, tietää mistä pidän, ja usein reagoi siihen paremmin kuin osasin odottaa. 🥰
En halua kertoa enempää, mutta tätä tapahtuu sekä suurissa että pienissä asioissa.
Siinäpä onkin sitten tekemistä, että pystyisi itse samaan. 🥵
🦄
Miehesi tekee sinulle alati positiivisia juttuja mutta miksi sinä olet negatiivinen hänelle ja häntä kohtaan eli koitappas olla ja tehdä sinäkin positiivisia juttuja aina
Oletko varma, ettet ole kuvitellut tätä tyyppiä omassa päässäsi? Ei sen väliä on varmaan läiskettä ja lätinää ku Uosukaisel
Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista. 🦊
🦄
Happamia, sanoi toinenkin kettu pihlajanmarjoista. 🦊
🦄
Se on sille niin helppoa.
Koska se valehtelee sinulle kaikesta.
Niinpä niin. 😄 Et vain kestä sitä, että joku pitää minua ihanana. 🥰
Et voi sille mitään. Voit marinoitua omassa katkeruudessasi. Mutta sillä tavalla ei löydä rakkautta.
🦄
Mitens se meneekään, että niin metsä vastaa kuin sinne huutaa.
(Hyvä kaiku)
Vilma
Älä viitti. Toi ei toimi enää.
90% porukasta vetää rauhoittavia.
Millaista tää meno olis ilman lamauttavia?
Tällaista kuin minulla. 🤘😎
🦄
No. On tietenkin itsekeskeisiä miehiä, jotka ovat hyviä ottamaan vastaan, mutta kun kotona ei opetettu olemaan huomaavaisia muita kohtaan, niin mies jää tuollaiseksi. Ja nainen.
Kotonani huomioitiin, siksipä on jotenkin itsestään selvää, muttei se kaikille ole.
Ei elämä vaihtokauppaa ole. Mutta on normaalia olettaa vastavuoroisuutta.
Jos ihminen laskee nettoavansa eli hyötyvänsä aina muista, on se surullista.
Hyvin surullista.
Vilma
Tottahan tuo.
Ja muistetaan, että väkivalta peritään ja
harva osaa kyseenalaistaa saamansa mallin.
En kerro nousee lakkiin
Mitä sun tarvis oppia leikkimään tunteilla vai eikö osältäsi opitut mallit toimineetkaan
Tuo kai edellyttäisi, että olisin arvioinut ihmisen täysin väärin. Ja että mulla olisi ollut vahvoja ennakko-odotuksia. Ei, en usko että niin olisi käynyt.
Enkä pidä yllätyksistä. Lähtökohtaisesti ne ovat siis kaikki negatiivisia 😏
Nöf 🐷
Monta kertaa. Hän on osoittanut välittämistä & rakkautta eri tavoin. 🫶
Toivottavasti pian olemme yhdessä eikä enää erossa.
No miksi olette erossa jos on ollut noin paljon hyvääkin😔
Miehet ovat yllättäneet minut positiivisesti lukemattomat kerrat. Kyse on kuitenkin aina ollut siitä, että miesyksilö/-yksilöt on toiminut tavalla, joka hänen/heidän toimintanaan on yllättänyt minut positiivisesti. Tapahtumat ovat siis aina vertautuneet siihen mitä olen osannut juuri kyseiseltä henkilötä odottaa.
Noita on ollut elämäni varrella niin paljon, että en nyt ala luetella. Kaikki tilanteita yhdistävä tekijä on kuitenkin ollut se, että mies on toiminut huomioivalla tavalla, jollaiseen ajatteluun en ole ymmärtänyt hänen olevan edes "kykenevä".
Enemmän on toki tullut eteen niitä tilanteita, että lähes olemattomista odotuksistani huolimatta mies on onnitunut vielä alittamaan ne.
pariin vuoteen ei ole kukaan yllättänyt en pysty enää treenaamaan itseäni vanhaan malliin ei tunnu mikhään missään
On käynyt hyvin useasti. Arvelen sen johtuvan siitä, että tunnemme toisemme ja arvostamme yhteiseloa.