Myös Britannian, Ranskan ja Saksan edustajat Kiovassa
Britannian, Ranskan ja Saksan kansallisen turvallisuuden neuvonantajat ovat Ukrainan pääkaupungissa, asiaan perehtynyt lähde kertoo uutistoimisto Reutersille.
He ovat siellä neuvotellakseen Yhdysvaltain lähettiläiden kanssa.
Yhdysvaltain erityislähettiläät Steve Witkoff ja Jared Kushner saapuivat Moskovasta Kiovaan aiemmin tänään junalla.
Britannian, Ranskan ja Saksan kansallisen turvallisuuden neuvonantajat ovat Ukrainan pääkaupungissa, asiaan perehtynyt lähde kertoo uutistoimisto Reutersille.
He ovat siellä neuvotellakseen Yhdysvaltain lähettiläiden kanssa.
Yhdysvaltain erityislähettiläät Steve Witkoff ja Jared Kushner saapuivat Moskovasta Kiovaan aiemmin tänään junalla.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Stubb lentää sinne myös, koettaa taas aivopestä Zelenskyin olemaan tekemättä rauhaa ja jatkamaan sotaa loputtomiin.
Myös Britannian, Ranskan ja Saksan edustajat Kiovassa
Britannian, Ranskan ja Saksan kansallisen turvallisuuden neuvonantajat ovat Ukrainan pääkaupungissa, asiaan perehtynyt lähde kertoo uutistoimisto Reutersille.
He ovat siellä neuvotellakseen Yhdysvaltain lähettiläiden kanssa.
Oikein hyvä Igori Pietarista. Noikos suo ohjeistettu; Stubb ei matkustaa sinne ku on muualla.. muuten Igori mixi et ole itse rintamalla??
Natsit ei halua lopettaa sotaa, rauhasta ei neuvotella tosissaan ja rahaa palaa, sinä maksat eulle ja suomelle.
RyzzänaZit eivät todellakaan halua lopettaa sotaa, sehän on jo tuhannesti nähty. PutinaZi ja LavronaZi öyhöttävät vain lisää sotaa.
Näin se oikeesti on
Eikös nuo uhonneet eu 10 x taloudeltaan ,että ei pitäisi rahasta olla kiinni , vai kestääkö rzä 10x enempi kurjistumista kuin eu lammaskansa .
Stubb reissaa pitkin maailmaa vero ja velkarahoillamme!!!
Steve Witkoff ja Jared Kushner Kauhuissaan Kiovassa. Like Subway stations in the Bronx.
Yhdysvaltain erityislähettiläiden turvamiehet paniikissa Kiovassa! Sen näkee heidän ilmeistään.
Kuitenkin Ukrainalaiseen tyylliin kymmnen korttelin etäisyydelle Zelenskyitä oli kaikki häädetty pois! Lähinnä Zelenskyin turvallisuuden takia.
Katsotko CCN uutisointia? Olivat normaalin näköisiä. Ammatti miehiä. Ei paniikkia ei hymyä ei mitään ihmeellistä Igori Pietarista vastaileppas ku kysytään: mixi et ole itse rintamalla???
Eikö Stubb pääsytkään?
Ei Zelenskyi osaa neuvotella! Sanelupolitiikka on Zelenskyin juttu.
Heh heh! Vituiks Män!
Pelkkää Sirkusta!
Sodan jatkajien koalitio tekee kaikkensa ettei sota lopu.
Sellaistahan se on teillä Puten lätissä
Ei tule rauhaa!
Zelenskyin hallinto pelkää täydellistä moraalista romahdusta Ukrainan kansassa ja sotilaissa. Tiedämme että uudet nimitykset oli ihan liikaa oppositolle jonka elämästä Zelenskyi on tehnyt erittäin vaikeeta.
No niin rusnoya vauhdissa jälleen. Mutku noi jutut ei Suomessa Suomalaisiin tehoa
Nyt Sergei ja Igori. Vastaileppas nyt kun kysytään: mixi ette ole itse sodassa mukana.? Pelkäätkö??
Zelenskyi ryntäsi halaamaan. Turvamies ei tykänny. Äijä on ihan daiju. Pistää varmaan kaksikon kävelemään drooniverkon alle tai ehkä menevät pommisuojaan retkisängylle 😁
Korruptioheppu oli tervehdysjonossa. Tunnistaa paksusta masusta.
RyzzänaZit räksyttää ja karvaani kulkee.
"Sota jatkuu" – Yhdysvaltojen rauhanponnistelut epäonnistuivat Witkoffin ja Kushnerin ensimmäisen Kiovan-vierailun jälkeen.
Presidentti Volodymyr Zelenskyi keskusteli Yhdysvaltain presidentti Donald Trumpin lähettiläiden Steve Witkoffin ja Jared Kushnerin kanssa heidän saapuessaan Kiovaan ensimmäistä kertaa 6. syyskuuta. Washingtonin on uusinut diplomaattisia ponnisteluja Venäjän ja Ukrainan välisen sodan lopettamiseksi.
Saapuminen tapahtui vain päivää sen jälkeen, kun kaksi lähettilää kävi yli kolme tuntia kestäneitä keskusteluja Venäjän presidentti Vladimir Putinin kanssa Moskovassa. Molemmat osapuolet kuvailivat keskustelua "merkittäväksi".
KYLLÄ SE TIEDETTIIN!
Tökee sele alkoi pyytään aseita rauhan sijasta!
TRUMP on tosi vihainen!!!
Zele painukoon vittuun kusipää idiootti kolmannen mailman sodan sytyttää
Syubbkin sotkeutu neuvotteluihin ennenkö ne edes alkoi!
Nazzi kyy mitä muuta voi odottaa....
Valitsiko Ukraina väärän taktiikan
----------------------------------
TERRORISMIN!
EUROOPAN KIHOMADOT TUNKI HETI SEKAAN!
Zele oli Nykissä kuin syönyt hatullisen paskaa! Trump oli varmaan ripittänyt hänet oikeen kunnoll!
Zelenskyi ei ikinä saa rauhaa, Muut sen neuvottelee!