Tässä alkaa olla myös perussuomalaisten suosio vaakakupissa

Puoluehan ilmoitti, että tukea Orpon hallitukselle arvioidaan uudelleen, mikäli uutta ilmenee. Sitä uutta näyttää nyt pulpahtelevan koko ajan mitä enemmän asiaa pengotaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Persut vain uhoavat. Mitään todellista ratkaisua he eivät tee. Ministerit eivät halua luopua vallasta.

Persuja vaivaa sama ongelma kuin Paavo Väyrystä aikanaan. Kansaa ei ymmärretä. Väyrysellä ei aikanaan ollut mitään todellista mahdollisuutta presidentiksi ja samoin persuilla ei ole mitään mahdollisuutta suurimmaksi puolueeksi. Liian moni suomalainen ei missään oloissa äänestä persuja. Se on täysin selvää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puoluehan ilmoitti, että tukea Orpon hallitukselle arvioidaan uudelleen, mikäli uutta ilmenee. Sitä uutta näyttää nyt pulpahtelevan koko ajan mitä enemmän asiaa pengotaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu