Neuvosto-Venäjältähän Nasima on tullut ja Putin toimi siellä KGB upseerina. Lapsethan on helppo manipuloida. Kun isänsä vielä oli kommunisti, niin panee miettimään.
Ei kai Nasima vain oikeasti ole Putinin myyrä?
Anonyymi-ap
66116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
Onhan Nasima jatkuvasti luonut eripuraa Suomessa, nimittelee suomalaisia ilkeillä nimityksillä. Eli ainakin Putinin eteen tekee töitä.
?
-Kumma Juttu, jos SDP:n Nasima vain esittäisi viralliset paperit- ?
- - niin asia olisi kunnossa, mutta Ei se ole papereita esittänyt- ?
- - siis - sillä Ei Edes ole mitään virallisia papereita - ?
- - eli Ei se taida olla Suomen kansalainen - ?
- - vaan se on Afganistanin kansalainen - !
!
Jatkuvasti kaivaa masta jalkojemme alta, nakertaa perustuksia.
Onko tuo suomalaisten rasismi leimaaminen itse asiassa Putinin idea? Nasimahan käyttää tuota leimaamista jatkuvasti suomalaisvastaisessa propagandassaan.
Jostain noita ideoita syötetään.
Kaksoiskansalainen Nasima on. Ei ole hakenut Afganistanin kansalaisuuden purkua.
Nasimalla on kiire nus¡maan.
Tutkimusten mukaan Suomessa rasismi on lähes vähäisintä koko maailmassa. Siten on selvää, että kyse on ilkeämielisestä propagandasta. Mutta kuka tuota propagandaa Nasiman kautta oikein syöttää?
Nasiman oma ajattelu ei tähän riittäisi. Hänhän on suorittanut vain Amk tutkinnonkin ja sekin jostain höpö höpö kulttuurituottamisesta.
Mitä papereita olisit vaille?
Ei tarvitse olla mikään Einstein, jos epäilee Nasiman tarkoitusperiä Suomessa, koska isänsä on toiminut Afganistanin kommunistihalliossa korkeassa asemassa ennen kuin lähtivät Moskovasta Suomeen 1990- luvun alussa kommunistihallinnon kaaduttua ja Neuvostoliiton hajottua Nasiman ollessa 8-vuotias. Ap voisi ymmärtää etteivät kaikki asiat liity Putleriin tai persuihin.
Toisaalta, ymmärtääkseni kaikki demarit on tulleet Neuvosto-Venäjältä. Joten mitä kummallista tuossa on?
Sosiaalidemokraatti Otto Wilhelmovits Kuusinen perusti yhteishallituksenkin Neuvosto-Venäjälle. Niin läheinen yhteys Sdp:lla tuonne rajan taakse on.
Uutta historiankirjoitusta.
No, tuo kertoikin kaiken ymmärryksestäsi!
Siinä olisi SUPOlla työmaata selvittää mikä tämä Nasima Ratsmyar oikein on.
Nyt Supon pojat, lopettakaa tetriksen peluu ja hommiin.
Aloittaja ei ole älyllisesti aivan kondiksessa. Nasima on tullut pienenä lapsena Suomeen, joten ei hän sitä ennen ole voinut luoda mitään yhteyksiä minkään valtion hallintoihin.
Yhteyttä on voitu ottaa myös Venäjältä. Miskovastahan Nasima perheensä mukana tuli.
Lapsia on helppo manipuloida ja isänsä kommunisti. Syytä epäillä.
Kommunistinen afgaani-isä on koulinut tyttärensä vassariksi.
Se on selvä.
Puhut ilmeisesti omasta kokemuksestasi? Tekstistäsi päätellen vaikuttaminen on ollut lievää törkeämpää!
Nasima ei ole mielipiteitään kertonut..
Jostain syystä ei näytä avoimesti korttejaan, syyttää kyllä muita...
Kyllä hän minusta haastatteluissa ja kirjoituksissaan on kertonut paljonkin mielipiteistään ja tälläkin palstalla moni on jopa pahoittanut mielensä ihan törkykirjoituksiin asti hänen mielipiteistään.
Venäjämielisyys on helppo todeta, katsoo historiaa eli mitä on aiemmin tapahtunut. Esim. 1918. Eipä jää paljon selittelyille sijaa mitä silloin tapahtui.
Muistakaa lähi-historia vaaleissa
-me tienataan tällä
-rahaa on
-vappusatanen
-Suomi ensin ajattelu on vahingollista
-maahamme tarvitaan jokavuosi 100 000 maahanmuuttajaa
-jne...
Muistakaa myös mikä puolue on vastustanut tätä muuttoliikettä, jota muualla euroopassa jo halutaan hiljentää ja sen aiheuttamia valtavia suorastaan jättimäisiä ongelmia.
Vasemmisto tietenkin haluaa äänestäjiään afrikasta ja lähi-idästä.
Ei anneta sen tapahtua seuraavissa vaaleissa mikä nyt näyttää gallupin perusteella tulevan. SDP johtaa gallup tuloksia, se pitää muuttua jos haluatte Suomen pitää Suomena.
Kyllä tässä aika pirullinen kuvio on takana, sen huomaa kaikesta.
Ei Nasima sentään 1918 elänyt. Älä nyt höperrä olemattomia.
Nasima on tullut Suomeen Neuvosto-Venäjältä.
On tullut lapsena.
Luetun ymmärtämisessä ongelmia? Apua on saatavilla Suomessa , täällä ei jätetä ketään pulaan vaikka olisi kehityksessä jäljessä joten rohkeasti vaan apua hakemaan.
Kuka luottaa Neuvosto-Venäjältä tulleeseen afgaaniin, jonka isä on kommunisti?
SDP, vasemmisto vihreät, keskusta, rkp eli edellinen hallitus-koostumus.
Totta
Sosialistisen internationaalin johtajatarkin.
Ai tämä isä?
Kukaan suomalainen ei ole ollut SI:n puheenjohtajana. Pääsihteerinä on toiminut Pentti Väänänen 1980-luvulla!
Demarit ja muu vihervasemmisto aplodeeraa Nasimalle raivokkaasti!
Yritteliäskin Nasima on ollut, kun on mukana kotoutusbisneksessä.
Avauksesi on tosi nolo. Ei ole totuuden häivääkään.
Perustelusi unohtuivat, mutta nythän sinulla on tilaisuus korjata asia
Kaikkia viestejä ei näköjään julkaista.
Vastusti rajalakia.
Kenen määräyksestä?
Niin, onhan se edelleennkaksoiakansalainen, jonka yuefon Demarit koittivat kaikinnkeinoin salata. Miksi?
Miksi asiaa ei selvitetä?
Miksi pitäisi?
Niin, miksi?
Koska Nasima mielestäsi olisi esittänyt mitään venäjämielistä.
Nasima Razmyar tuomitsee jyrkästi Venäjän julman hyökkäyssodan ja pitää sitä merkittävänä turvallisuusympäristön muuttajana.
Suomen ja Venäjän rajakysymyksissä Razmyar on korostanut kansainvälisiä velvoitteita ja ihmisoikeuksia. Hän vastusti hallituksen poikkeuslakia (nk. käännytyslakia) ja arvosteli tiedonsaannin puutetta itärajan tilanteesta. Hän katsoo, ettei Suomen tule toimia hätiköidysti EU-rajapoliittisissa linjauksissa, vaan pitää huolehtia omasta edustaan pitkällä aikavälillä.
Razmyar on ilmoittanut suhtautuvansa avoimesti keskusteluun jalkaväkimiinojen sallimisesta. Vaikka hän puolustaa kansainvälisiä sopimusjärjestelmiä, hän perustelee miinakannan muutosta nimenomaan Venäjän Ukrainassa käymällä julmalla sodalla.
Hän on ilmaissut huolensa siitä, että kriisien uhatessa kansainvälisistä sopimuksista (kuten Ottawan sopimuksesta) irtautuminen voi heikentää sopimusten yleistä merkitystä.
Tyypillinen kuvio. Esiinnytään Putinin vastaisena, mutta nakerretaan Suomea riitaa kylvämällä.
Taitaa persut olla pahempi ongelma , kuin Nasima tai SDP. Eikös siellä ihan leirikoulussa ollut agentti joka on nyt EU parlamentissa puhumassa shittiä.🤯 + Ano ja mitä niitä olikaan. Todistetusti ei musta tuntuu tiedolla.
Naziman isähän oli neuvosto-venäjän agentti afganistanissa. Mitähän kävi venäjän afganistanin nukkehallitsija babrak karmalille?
Nykyisen talipäiden hirmuhallinnon afganistanissa on tunnustanut ainoastaan yllätys, yllätys, venäjän fasistihallinto.
No ei ihme, että Nasiman perhe on paennut niistä kaikista.
Afganistanilaiseen terroristeihin se on yhteydessä koko ajan.
Mistä tällainen 'tieto'?
Lisää vain tuollaisia petollisia demareita, niin eiköhän kannattajien silmät aukene ennen vaaleja.
Miksei Nasiman perhe voinut jäädä Moskovaan? Onko edes kysytty ja kyseenalaistettu hakemuksen syitä?
Lopettakaa persuseparit jo Nasimaan kohdistettu ajojahti! Te olette kaikki Putinin kätyreitä ja venäjämielisen Afd:n kannattajia, joten lopetakaa raukkamainen ajojahtinne!
Persu on lähtökohtaisesti kouluttamaton separi. Heti kun avaa suunsa paljastuu hänen koulutuksensa puute ja sivistyksen heikko taso!
Seuraavissa eduskuntavaaleissa tulen häiritsemään persujen vaalikampanjaa! Kun joku persu tarjoaa vaalimainosta, nin vastaan: "Tunge se perseeseesi perussepari!" tai kun kuljen persujen vaalikojun ohitse, niin sanon suureen ääneen: "Kas perusseparit taas levittävät separiuttaan!".
Älä uhoa. Sinä et uskalla ulkona edes suutasi avata, et selvinpäin, Et tuossa kurjuudessa muuten olisikaan nysverö.
Rajalain vastustaminen ei jätä asiaa epäselväksi.
Putin ei ole toiminut KGB-upseerina Venäjällä eikä muuallakaan Neuvostoliitossa vaan DDR:alueella. Hajoamisen jälkeen hän toimi Pietarissa apulaiskaupunginjohtajana, ei lastentarhanopettajana Moskovassa, eli mahdolliset linkit lienevät sinun pääsi sisäisiä!
Kaksoisagentti, Venäjä-Suomi.
Eikös persujen Tynkkynen ole sellainen?
Asiallinen kysymys.
Missähän kohtaa se asiallisuus piilee?