Ukrainan pitää vain luovuttaa Venäjän haluamat alueet,niin sota loppuu.
Trumpin vävy kehuu venäläisiä.Ovat oikeassa?
Anonyymi-ap
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Täysin Trumpin ideologia.Trumppikin
haluaa alueita koko toisen puoliskon maapallosta Usalle.Ja ne vain pitäisi luovuttaa
Usalle muitta mutkitta.
Dneprin itäpuoli olisi pitänyt liittää venäjään 1991.
Tai länsipuoli euroopalle.
Ei lopu sota.
Alueiden luovutus on vain yksi kohta Putinin pitkästä listasta erilaisia vaatimuksia. Niihin kuuluvat alueluovutusten lisäksi mm. Ukrainan täydellinen aseistariisunta ja venäjämielisen hallinnon asettaminen Ukrainaan.
Käytännössä ne lopettaisivat itsenäisen Ukrainan valtion olemassaolon ja siitä tulisi vain osa Venäjää. Mikä onkin alusta alkaen ollut se Putinin lopullinen tavoite.
Sota loppuu 2030-2033.
Joo ja Putinin ykköstavoite ollut jo kauan EU n hajoittaminen . Nyt Putin tyytyväinen kun Euroopan äärioikeisto vahvistuu Putinin tuella .
Heh!
Natsi-Venäjällä on rajansa eikä sen oikeuksiin kuulu ylittää niitä lapsia, naisia ja vanhuksia ammuskellen ja räjäytellen.
Venäjä on sotarikollinen maa.
Natsit on naisten ja lasten taka piilossa. Et sinä pajoo sodasta tiedä.
Venäjä on lisäksi kaapannut Ukrainan lapsia ja vienyt heitä Pohjois-Koreaan "uudelleen koulutusleireille".
Kristittyjä ankarasti vainoava ateistinen kommunistivaltio Pohjois-Korea on Venäjän liittolainen sen laittomassa hyökkäyssodassa kristittyjä siviilejä vastaan.
Venäjä tehtailee kaikkia kuviteltavissa olevia sotarikoksia.
Voi hyvä Sylvi näitä teidän juttuja ...
Voi paha Putte, noita z-natsien sotarikoksia...