Purran kokemus ja älykkyys painaa

Orpo on keskittynyt omaan kivaan, vasemmiston perseiden nuolentaan ja on vaan hiukan tyhmä.
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Purra on Suomen syöpä🤯

Äänestä

Vasemmisto eliitti on nyt kyl saanut aivan liikaa veroalejytkyjä . Olis pitän veroalejytkyt jakaa vain oikeiston eliitille .

Äänestä

Miksi se kokemus ei riittänyt siihen että olisi estetty suurituloisten veronkevennykset ja siten valtion lisävelkaantuminen?

Äänestä

Mistä Purran kokemus on peräisin? Kymmenisen vuotta kotiäitinä ja erilaisten tukien nauttijana (kuten kotihoidon tuet, kuntalisät, työttömyystuet, toimeentulotuet , tohtoriopinnot tyssäsi alkuunsa, kun pää ei kestänyt ja mäkkärillä hampurilaisia paistamassa ja juu scriptakirjoituksia Jussin Scriptaan ja vielä hyvinkin sairaita, ...sitten perussuomalaisten puoluetoimistoon pääsi. Jussi suositella ha Suomen Sisun jäsenet
Olikohan "kaikki kynät sittenkään teroitettuna penaalissa"😅🤣😂

2Äänestä
  • Totta. Ei hänellä ole koulutusta, eikä kokemusta tuohon tehtäväänsä. Istuu sukkahousut jalassa Valtioneuvoston lattialla.

    Äänestä

  • Hyvä luonnehdinta Purrasta.
    Kiitän.

    SaMaa mieltä.

    Äänestä

Näyttäisi, että viina on pilannut.

Äänestä

Ennen kaikkea laaja kokemus työelämästä sen eri tehtävissä.

Kerran kesätöissä paistoi hampurilaisia, ennen kun sai siitäkin kenkää.

Äänestä

Purra nuolee Orpon persettä.

Perussuomalaisten Purra: Ymmärrykseni mukaan Turun tunnin juna on toteutumassa
STT 12.6.2023



Hallitusohjelmaan kirjattu...

Äänestä

Ikä painaa.

Purran CV pelkkä Blanco.

Äänestä

Eta Pravda
Anonyymi-ap
2026-09-16 14:12:21
Ilmoita

Korjattuna...
Anonyymi-ap
2026-09-16 14:07:30
Ilmoita

Naisten nouseva tulotaso ja vasemmistolaistuminen suuntauksena
Anonyymi-ap
2026-09-16 14:02:28
Ilmoita

Miessukupuolen oikeistolaistuminen vastapoolissa.

= Länsimaiden perikato.

Muslimit ja hindut lisääntyvät voimakkaasti samalla unohtamatta katolilaisia Etelä-Amerikassa ja Filippiineillä.

Putin ei onnistu venäläisten lisäämisessä!

Äänestä

Harmi, että eivät voi poistua Tunnin junalla maaliskuussa. Mutta samalta asemalta Helsingistä lähtee Kirkkonummen juna. Sinne vaan kaksikko ja heilutamme iloisesti hei, hei.

Äänestä
  • Tosiaan Kyrkslätissä pysäkki!

    Ensi keväänä Riikkuli joutuu käyttämään julkisia.

    Lähteebi ministeri kyyyti alta Pois!

    Samoin edustajien taksikortti Veke.

    Käyttäkööt julkisia fillaria tahi jalkojaan.

    Nimittäin edustajien sekä ministerien peräpeilit paisuu nopeammin kuin valtionvelka sukupuolesta riippumatta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpo on keskittynyt omaan kivaan, vasemmiston perseiden nuolentaan ja on vaan hiukan tyhmä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu