Orpo on keskittynyt omaan kivaan, vasemmiston perseiden nuolentaan ja on vaan hiukan tyhmä.
Purran kokemus ja älykkyys painaa
Anonyymi-ap
2262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012276724.html
Purra on Suomen syöpä🤯
Riikka oli Tuksu nut jussi valaisi hänet .
No, sitäkin.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e278475e-d48a-41f6-bc99-03fa3921b926?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&utm_variant=nativeimage#Echobox=1777191800
Tosiaan...miten ihmisestä tulee noin julma ja kiero.
Pelkkä puoluetoimiston Poskihoito.
Vasemmisto eliitti on nyt kyl saanut aivan liikaa veroalejytkyjä . Olis pitän veroalejytkyt jakaa vain oikeiston eliitille .
Miksi se kokemus ei riittänyt siihen että olisi estetty suurituloisten veronkevennykset ja siten valtion lisävelkaantuminen?
https://www.facebook.com/Iltalehti.fi/photos/riikka-purra-korosti-ennen-vaaleja-perussuomalaisten-olevan-sitoutunut-saamaan-v/1382089873963073/
Noin ja on se ihmeellistä, että taas moni vahvasti kusetettu on menettänyt muistinsa.
Mistä Purran kokemus on peräisin? Kymmenisen vuotta kotiäitinä ja erilaisten tukien nauttijana (kuten kotihoidon tuet, kuntalisät, työttömyystuet, toimeentulotuet , tohtoriopinnot tyssäsi alkuunsa, kun pää ei kestänyt ja mäkkärillä hampurilaisia paistamassa ja juu scriptakirjoituksia Jussin Scriptaan ja vielä hyvinkin sairaita, ...sitten perussuomalaisten puoluetoimistoon pääsi. Jussi suositella ha Suomen Sisun jäsenet
Olikohan "kaikki kynät sittenkään teroitettuna penaalissa"😅🤣😂
Totta. Ei hänellä ole koulutusta, eikä kokemusta tuohon tehtäväänsä. Istuu sukkahousut jalassa Valtioneuvoston lattialla.
Hyvä luonnehdinta Purrasta.
Kiitän.
SaMaa mieltä.
Näyttäisi, että viina on pilannut.
https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1317855013718867&id=iltasanomat
Totta...
No on se aika epätoivoista kun pukamavoidetta otsaryppyjen poistoonkäyttää!
Kuula kiiltää!
Ennen kaikkea laaja kokemus työelämästä sen eri tehtävissä.
Kerran kesätöissä paistoi hampurilaisia, ennen kun sai siitäkin kenkää.
Purra nuolee Orpon persettä.
Perussuomalaisten Purra: Ymmärrykseni mukaan Turun tunnin juna on toteutumassa
STT 12.6.2023
Hallitusohjelmaan kirjattu...
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011656288.html?utm_term=Autofeed&utm_medium=Toimitus&utm_campaign=is_echo&utm_source=Facebook#Echobox=1764310470
No toivottavasti mahdollisimman pian.
Ikä painaa.
Purran CV pelkkä Blanco.
Eta Pravda
Anonyymi-ap
2026-09-16 14:12:21
Ilmoita
Korjattuna...
Anonyymi-ap
2026-09-16 14:07:30
Ilmoita
Naisten nouseva tulotaso ja vasemmistolaistuminen suuntauksena
Anonyymi-ap
2026-09-16 14:02:28
Ilmoita
Miessukupuolen oikeistolaistuminen vastapoolissa.
= Länsimaiden perikato.
Muslimit ja hindut lisääntyvät voimakkaasti samalla unohtamatta katolilaisia Etelä-Amerikassa ja Filippiineillä.
Putin ei onnistu venäläisten lisäämisessä!
Harmi, että eivät voi poistua Tunnin junalla maaliskuussa. Mutta samalta asemalta Helsingistä lähtee Kirkkonummen juna. Sinne vaan kaksikko ja heilutamme iloisesti hei, hei.
Tosiaan Kyrkslätissä pysäkki!
Ensi keväänä Riikkuli joutuu käyttämään julkisia.
Lähteebi ministeri kyyyti alta Pois!
Samoin edustajien taksikortti Veke.
Käyttäkööt julkisia fillaria tahi jalkojaan.
Nimittäin edustajien sekä ministerien peräpeilit paisuu nopeammin kuin valtionvelka sukupuolesta riippumatta!