Mitä tekee demarit?
Jatkaa hallituksessa. Osoittaa sen miten ovatkin kansan asialla.
Suomessa pari umpivassua huutaa epäonnistuneen hallituksen kaatamisen perään, mutta että yli 80 % vastustaisi. Not in finland.
Mutta demarit eivät kaikkein terävimpiä ole koskaan olleetkaan.
Jatkaa hallituksessa. Osoittaa sen miten ovatkin kansan asialla.
Suomessa pari umpivassua huutaa epäonnistuneen hallituksen kaatamisen perään, mutta että yli 80 % vastustaisi. Not in finland.
Mutta demarit eivät kaikkein terävimpiä ole koskaan olleetkaan.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Se Mertz on muuten äärioikeistokristillinen, samaa teekutsuliikettä kokpersujen kanssa kuin on Suomessa äärioikeistohallituksessa. Ei mikään demari, vaan eihän kokpersu sitä tiedä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi#comment-143674168
Saksan kristillisdemokraattinen unioni (saks. Christlich Demokratische Union Deutschlands, lyh. CDU) on saksalainen konservatiivinen ja keskusta-oikeistolainen puolue, joka on ollut perustamisestaan lähtien toinen Saksan pääpuolueista sosiaalidemokraattien SPD:n ohella.
Saksan kristillisdemokraatit on vähän kuin Suomen tekokristitty KD, siis kokoomuksenbsivuosasto, joka väittää olevansa jessen puolella, vaikka on mammonan epäjumalan palvoja, jumalana Raha.
Antikristillinen mammonan epäjumala.
Persu parka. Saksassa on kristillisdemokraattienemmistöinen hallitus.
Kyllä se vastaa tätä Suomen demariporukkaa. Valehdelkaa vaan minkä jaksatte. Persujen kanssa niillä ole mitään tekemistä, harmi vassuille.
Ketäs siellä koaliitiossa muita onkaan mukana? Onko persut kenties?
Ei ole kauaa.
Juujuu. Persuille kaikki ovat kommunisteja paitsi he.
Lue muutakin kuin puoluemainosmedia Suomen Uutisia niin opit ja tiedät.
Niin vastaatko vielä ketä muita siinä koaliitiossa Saksassa on hallituksessa? Mulla meni vähä ohi mikä se toinen puolue olikaan.
Merkkelin hönö tuhosi omalla politiikallaan koko Saksan. Tässä tulossa.
Suomessa Persut 15%. Ovat päässeet hallitukseen jo kaksi kertaa. Kummallakin kerralla epäonnistuneet pahasti.
Afd ei ole sama kuin Persut. Afd on esimerkiksi venäjämielinen.
On kyllä vaarallista jos Saksasta natsit pääsevät valtaan.
Onhan Suomenkin persuissa paljon venäjämielisiä ja ukrainavastaisia.
Mitäs Soini sanoi, vanhoille puolueille pitää tulla uusia vaihtoehtoja. Vanhat jarruthan ei periksi anna. Valta on sokaissut.
Saksassa ei ollut hallitusvaalit vaan osavaltiovaalit. Yleensä hallitus vaihtuu hallitusvaaleissa, jos on vaihtuakseen, joten nykyinen hallitus voi siellä jatkaa.
Suomessakin hallituksen tämänhetkinen kannatus on noin 38 % joten 62 % ei kannata nykyistä hallitusta. Silti se jatkaa ja vaihtuu vasta seuraavissa vaaleissa.
Noinhan se ei nyt ihan mene, mutta aina demarit voi vääristellä asioita. Kaikki ei vaan ole niin idiootteja, etteikö näkis valheiden taakse.
Saksa tuhon tiellä.