Kustaanmiekan edustalta löydetty hybridisodankäyntisuppilo aiheutti alueen eristämisen ja esti merenkulun kokonaan.
Toistaiseksi räjähtämätön laite riitti pelottamaan viranomaisia ja yleisöä, mikä lienee tarkoituskin. Voiko Suomen laivasto ja rannikkovartiosto enää toimia turvallisesti?
Voidaanko lähteä pysäyttämään Venäjän varjolaivastoa ilman vaaraa?
Ensin kansnedustajien vessanpöntöt ja nyt tämä
Länsimainen järjestys on yhä uhatumpi.
Toistaiseksi räjähtämätön laite riitti pelottamaan viranomaisia ja yleisöä, mikä lienee tarkoituskin. Voiko Suomen laivasto ja rannikkovartiosto enää toimia turvallisesti?
Voidaanko lähteä pysäyttämään Venäjän varjolaivastoa ilman vaaraa?
Ensin kansnedustajien vessanpöntöt ja nyt tämä
Länsimainen järjestys on yhä uhatumpi.
Vastaukset 10
Vanhimmat
länsimaiset vessat ovat uhattuna ruskeilla raidoilla XD artikkeli 5 käyntiin nyt !
Suomalaisiin on alkanut koronapiikki vaikuttamaan, hulluus iskee. On tää hirveää katsella kun porukka sekoaa. Asunnossa käyty, merestä löytyi vanha hylyn osa. Jos tähän malliin alkaa kuulemaan ja näkemään harhoja. Niin kyllä allaan pahasti jo pihalla, ja eikä edes ite tajuta. Olisiko itsetutkiskelun aika, tai kysyä Ruotsalaiselta lääkäriltä, omiin kun ei ole luottamista.
Totta! Nyt on sääntöperustainen yhteiskuntajärjestys ja demokratia tulikokeessa.
Kestävätkö ne, vai onnistuuko vihollinen taittamaan moraalisen selkärankamme vessanpönttöjen kautta?
moraalinen selkäranka oli hyvä vitsi, tällä selkärangalla tuemme kansanmurhaa. Suomi ja selkäranka ei nykyään käy yhteen
Laivaliikenne siis kulkee taas ja väylä on avattu.
Saas nähdä vaan, jos sieltä löytyy uusi töttörö tai jotain muuta niin silloin on reitti suljettava lopullisesti ja eteen on rakennettava aita.
Meriaita Suomen aluevesirajalle ainakin jonkin matkaa.
Niin näkevät että meillä ollaan tosissaan kaikkien uhkien kanssa.
Ilmassa, maalla ja myös merellä!
Ei meressä tarvitse kellua kuin Lidl'n muovinen vesipullo niin laivaliikenne on posessa.
Tämä vissii on sitä hybridivaikuttamista että itse vaikutamme itseemme kun:
joku kertoo että viime vuonna oli valot jääneet päälle.
Joku kertoo että vessa oli jäänyt vetämättä vuosi sitten
Meressä kelluu peltikanisteri
Mitähän seuraavaksi🤔
Harmi että sotahullut saa vettä myllyynsä.
Kai nyt laivastolla ja merivartiostolla on jonkinlaiset työsuojelu säännöt.
Noista vanhoista vesivaraajista kun ei koskaan tiedä että milloin ne räjähtää?
Suppilomainen ruostunut pönttö teki Suomen laivastosta VARJOLAIVASTON.