Miehen mielestä esileikiksi riittää, kun nukkumaan mennessä aloitetaan hipelöinti. Tai viedään naisen käsi kovalle munalle.
Tätä siis edeltänyt illan puhumattomuus, sohvalla makoilu ja tv:n ja puhelimen tuijottelu. Eipä hirveästi himot herää naisena tällaiseen! Olen pyytänyt minulle sopivaa esileikkiä, mutta ei... Olen sitten antanut käsihoitoa/seksiä, muuten mies on mökötyspäällä ja "olen askeleen lähempänä eroa" - tuulella.
Nyt kun kirjoitin tän, niin mietin itsekin, että Eihän tässä oo järkee... Varmasti löytyisi joku mies joka jaksaisi lämmitellä minutkin ensin ja veisi huipulle. En ole frigidi, tykkään seksistä ja saan orkkuja. Mutta en syty nopeasti.
Tätä siis edeltänyt illan puhumattomuus, sohvalla makoilu ja tv:n ja puhelimen tuijottelu. Eipä hirveästi himot herää naisena tällaiseen! Olen pyytänyt minulle sopivaa esileikkiä, mutta ei... Olen sitten antanut käsihoitoa/seksiä, muuten mies on mökötyspäällä ja "olen askeleen lähempänä eroa" - tuulella.
Nyt kun kirjoitin tän, niin mietin itsekin, että Eihän tässä oo järkee... Varmasti löytyisi joku mies joka jaksaisi lämmitellä minutkin ensin ja veisi huipulle. En ole frigidi, tykkään seksistä ja saan orkkuja. Mutta en syty nopeasti.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kannattaa erota. Eihän tuosta näytä mitään tulevan. Sinä ansaitset kultaa
Pahalta tuo nyt kuulostaa jos joudut erikseem pyytämään esileikkiä ja siitä huolimatta mies ei ymmärrä miten tuossa voi mitään intohimoa edes olla. Mies siis käyttää vaan sinua viis sinun nautinnostasi.
Olen vissiin aika outo nainen kun en tarvi esileikkiä kuin harvoin. Yhdessä suhteessani jiskus oli vähän tuommoista mutta se kohtui siitä, että olin menettänyt kiinnostukseni miestä kohtaan fyysisellä tasolla.
Et ole outo. Itsekään en tarvitse kummempia esileikkejä, mutta edellytyksenä on minulla se, että suhde on suht kunnossa. Jos suhteessa muutkin asiat alkavat kunnolla hiertää, niin ei kiinnosta yhtään.
Niin, koska aivot on ne sexorgans myös. Jos on stressi tai muu ongelma suhteessa niin halut siinä menee ja paikat kuivahtaa.
Sama.. kaikki miehet ei tajua sitä, että jos naista huomioi ja kunnioittaa kaikissa arkisissa tilanteissa, se on paras esileikki.
Tavallaan. Itselläni kyse on myös siitä, että henkilö, jonka naamankin näkeminen vituttaa, ei lainkaan himota.
Kommunikointi on seksissä tärkeintä, ja molempien pitäisi uskaltaa kertoa, mistä pitävät ja mitä toivovat. Mutta tässä tapauksessahan nainen on jo kertonut toiveistaan, eikä mies ilmeisesti ole niitä huomioinut. Ei riitä, että puhutaan, pitää myös kuunnella. Seksin pitäisi olla molemmille nautinto, ei velvollisuus tai riidan välttämistä.
Kysymys kuuluu, että miksi sinä ylipäänsä olet alunalkaenkaan suostunut tuohon? Tämä ei ole syytös, vaan vilpitön pohdinnan paikka. Miksi niin moni nainen ylipäänsä suostuu tuohon? Pakkohan ei ole, ainakaan täällä meillä.
Pidempään jatkunutta kuviota on aina vaikeampi lähteä muuttamaan. Mies on jo oppinut, että tuo riittää. Häntä tulee siis olemaan äärimmäisen vaikeaa saada muuttamaan tuota hänelle sopivan ja helppoa kuviota, vaikka puhuisit kuin Runeberg.
P.S. Anna sen mököttää, jos sitä mökötyttää. Kyllä aikuinen ihminen mökötystä kestää.
Laihduta kaunispainoiseksi, hoidata känsäpaakut pois jaloista, oikaisuta vaivaisenluut, kasvata hiukset takaisin pitkiksi äläkä värjää niitä raivovärillä. Miehet eivät ole kiinnostunut rumapainoisesta naisesta vaan feminiinistä kaunottaresta.
Onpa nyt äkäinen sensuuri täällä.
Tätä keskustelua lukiessa huomaa taas yhden palstan perusongelman. Ihmiset eivät tunnu edes kunnolla lukevan, mitä toinen kirjoittaa, vaan vastaavat lähinnä omien mieltymystensä ja kokemustensa pohjalta.
Aloittaja kertoo jo ilmaisseensa tarpeensa, mutta silti hänelle tarjotaan ratkaisuiksi asioita, joita hän on jo yrittänyt.
Keskustelu ei ole pelkkää omien mielipiteiden heittelyä saman otsikon alle. Siihen kuuluu myös luetun ymmärtäminen, toisen näkökulman pohtiminen ja kyky nähdä asia omaa napaansa pidemmältä.
Avaus ei alkuunkaan ole keskustelunavaus, vaan silkkaa sepitettyä miehensättimistä.
Voisiko olla niin että avaaja olisi typeryyttään mennyt yhteen sepittelemänsä surkimuksen kanssa? Mies jonka kanssa nainen menee yhteen aina on se-ainoa-oikea sekä maailman paras mies. Ei kukaan nainen mene yhteen surkimuksen kanssa.
Jos pitkässä suhteessa mies menettää seksuaalisen kiinnostuksensa naiseensa, on naisensa muuttunut huonoksi.
Jos pitkässä suhteessa nainen menettää seksuaalisen kiinnostuksensa mieheensä, on mieheensä muuttunut huonoksi tai naisen menopaussivaivat ovat alkaneet oireilemaan.
Suomalaiset miehet ovat kaikki tuollaisia brutaaleja, vain itseään ajattelevia sikoja. Kokeile arabimiestä. Olet heille kuningatar. Keidas erämaassa jonka vettä he janoavat. Tulet elämään sarjaorgasmissa.
Taitaa olla kyse korvien välistä.. sinne tarvitaan tennissukkaa. Siitä lähtee, näin näppituntumalla 🤓
Jeps. Mikään ei ole raivostuttavampaa, kuin mies joka olettaa, ettei esileikkiä tarvita tai että pari suukkoa ja hitusen kiehnäystä riittää. Tai olettaa, ettei alkuaikojen jälkeen enää tarvitse vaivautua pidempään esileikkiin, kun nainen on jo "koukussa".
Btw ei sinulla ole velvollisuutta antaa käsihoitoa tai seksiä, ellei mies huomioi sinun nautintoasi. Seksi on kuitenkin tarkoitettu kummankin nautinnoksi.
Kun näitä juttuja lukee, niin olen erittäin hämmästynyt, että miehet (osa) valittavat, etteivät ymmärrä miksi puoliso ei enää halua harrastaa seksiä vaikka aiemmin on halunnut. Tuskin kukaan kieltäytyy nautinnosta ja orgasmista, jos niitä on tarjolla.
Toki suurimpien rakastumishöyryjen haihduttua tahti saattaa laantua, mutta henkilökohtaisesti en kieltäytyisi, jos saisin kokea olevani rakastettu, haluttava, arvostettu ja kaiken tämän lisäksi saisi vielä läheisyyttä niin fyysisesti, kuin tunnetasolla ja nautintoa rakastamansa miehen kanssa. Ei silloin olisi syytä kieltäytyä paitsi sairastumisen, ylikuormituksen yms. takia. Ja siihenkin on tiettyjä keinoja, kuten kotitöiden ja vastuun jakaminen jne. Eli ehkäpä miehilläkin on toisinaan peiliin katsomisen paikka, jos peitto kotona ei heilu.