Voi hiton muistisairas hölmö.

Kävin katsomassa, onko ruoka valmistunut uunissa. No ei ollut. En ollut laittanut uunia päälle.
Toki ajan kanssa siitä olisi voinut tulla hyvää kylkiäistä hapansilakan kanssa. Ruotsissa olisi suuri hitti.

>Simiti<
550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sattuuhan näitä. Hyvä kun kävit katsomassa. On myös syytä käydä tarkistamassa, ettet vahingossa polta ruokaa pohjaan.

☺️

1Äänestä
  • Kävin katsomassa. Vielä pieni hetki jälkilämmöllä, niin juustokuorrute saa lisää väriä.

    >Simiti<

    2Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Kävin katsomassa. Vielä pieni hetki jälkilämmöllä, niin juustokuorrute saa lisää väriä.

    >Simiti<

    Hyvä. Varmasti uunista leijailee ihanat tuoksut.
    Hyvää ruokahalua! 😋

    1Äänestä

  • tosi.typy kirjoitti:

    Hyvä. Varmasti uunista leijailee ihanat tuoksut.
    Hyvää ruokahalua! 😋

    Kiitos. Onneksi jotkut ovat vielä järjissään, eikä trollaamalla yritä saada umpijunttien ääniä rasisteille, jotka tuhosivat Suomen valtiontalouden kääpiölapasen kanssa.

    KD on minipuolueena aika harmiton, mutta kaukana Jeesuksen opeista ja rasistinen paska. Kuulostaa enemmänkin päivin harrastamasta kulttiuskonnolta, jossa tuomitaan ihan kaikki, paitsi lahkon jäsenet.

    Mites se Jeesus sanoikaan tuomitsimisesta? Muistatko Päivi? Juutalaisethan muuten kieltävät Jeesuksen. Tokihan se on Päiville ihan ok?
    Muslimit pitävät Jeesusta profeettana ja sen takia KD ja Päivi haluaa tappaa lapsia massamuthaamalla.

    1Äänestä

  • Laitoin tosiaan maustamattomia kalakuutioita sekaan lieventämään sitä ajatuksissani laitettua suolaa. Maistoin nyt ja tuli yllättävän hyvää.

    Tokikin olen välillä pöhkö ja tekisi mieli syödä vain se juustokuorrutus. Loput wc pönttöön, jotta saisi tehdä äkkiä uuden juustokuorrutuksen. 😇

    >Simiti<

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kävin katsomassa, onko ruoka valmistunut uunissa. No ei ollut. En ollut laittanut uunia päälle.
Toki ajan kanssa siitä olisi voinut tulla hyvää kylkiäistä hapansilakan kanssa. Ruotsissa olisi suuri hitti.

>Simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu