Mun avomieheni ei tullut viime yönä kotiin yöksi baarireissultaan. Ja väittää pokkana olleensa inttikaverin luona käymässä kaljaa juomassa.. Ei ole jäänyt "kiinni" pettämisestä,enkä tiedä harrastaako hän sellaista. Mutta nyt epäilyttää niin vahvasti, että en tiedä mitä tehdä????? Ero mietityttänyt muutenkin, sillä näitä baarijuoksuja on alkanut tulla ihan tarpeeksi, minua haukutaan ja syytetään koko ajan kaikesta..Mitään en osaa oikein tehdä. Pitääkö mun kestää tällaista vai lähdenkö pois tästä suhteesta?
Mitä tehdä?
minä vain
3756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
otat sitä äijjää niskasta kiinni ja puhutte kaikki. Oli syytä tai ei! Mun avomieheni juoksentelee edelleen enemmän kuin minä ja meillä kaks vee lapsi. Olen aiheesta antanut kuulla, että mikä oikeus hänellä on jatkaa elämäänsä kuin silloin ennen lasta ja minä olen ja pysyn kotona. Ymmärsi se pari keskustelun jälkeen, että mullakin on tarpeita.
Mitä tohon ulkona aamuun asti viipymiseen tulee....yleensä miehetkin vain istuu, puhuu pa....kaa ja kittaa ihan vilpittömästi kaljaa! Ei siihen aina naisia kuulu! Mistä sitä tietää kuitenkaan....onko muita epäilyttäviä merkkejä? Kysäise! Puhu! Jos eron merkkejä jo ollut ilmassa niin eihän se mitään ainakaan pahenna!
Tsemppiä ja koittakaa saada asia selvitettyä!
Hmm...hyväuskoinen olet jos tuota uskot. Kyllä jokainen ymmärtää että kun parisuhteessa eletään niin kotiin täytyy tulla.
Eipä itselläni ainakaan olisi syytä mennä kaverin luokse kaljalle baari-illan jälkeen.
Minkäslainen avokkisi muuten on? Sitä tuntee miehiä jotka näitä yöjuoksuja harrastaa, mutta se, kuinka viattomia ne ovat, riippuu miehestä.
Hieman "nörttimäinen", kiltti mies on hyvinkin voinut innostua lähtemään kaverinsa luo iltaa jatkamaan muutaman otettuaan. Varsinkin jos kyseessä on inttikaveri, siitä aiheesta ne kyllä jaksaa jauhaa.
Mutta jos miehesi on hyvännäköinen, panostaa ehkäpä ulkonäköönsä ennen baariin lähtöä, voi hyvinkin olla että naisseuraa on etsitty/löydetty. Ns. hurmurimiehet ovat pahimpia tapauksia. Nainen ja ehkä jopa lapsi saa odottaa kotona, kun mies hieroo avoimesti lähempää tuttavuutta vieraiden naisten kanssa. Ja tähän vaan todetaan, että sellainen se vaan on.