ihottumaa käsiin? Olen syönyt kolmisen viikkoa masennuslääkkeitä, jotka ovat auttaneet jo aika hyvin itse ongelmaan. Mutta minua häiritsee käsissäni sormissa ja kämmenissä olevat vaaleat hilseilevät laikut, joita kutittaa. Tuollaiseen laikkukohtaan tulee aluksi niinkuin pieniä hikinäppyjä ja sitten iho alkaa siltä kohdin kutista. Olen käyttänyt ennenkin samaa lääkettä (paniikkihäiriö) ja minulla on silloinkin ollut samanlaista ihottumaa, mutta en ole sitä silloin yhdistänyt lääkkeeseen. Jos muilla samaa, miten hoidatte? Ja ihan vaan vinkkinä: Masennuslääkkeet auttavat. Ainakin minua..
Onko muilla sitalopraamilääkkeet aiheuttanut
Pirjo
1353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Lääkitys heti.
Kaikille ei sovi ja ihottuma on siitä aika selvä merkki. (mutta teet tietysti oman valintasi).
Käyt lekurilla tarkistamassa tilanteen.
Neuvon siihen asti olemaan käyttämättä.
Kyllä niitä löytyy vastaavia lääkkeitä muitakin.