Em.Fender mallin keskimmäinen kielipari ei soi kunnolla 5-7 nauhan kohdalta.Just kuten barree soinnulla fillaillaan esim.little wingin alussa,aivan "tukossa"toi kohta josta mainitsin.Säädöt silmämääräisesti ok.kieletkin vaihdoin.Auttaa hieman jos painaa todella kovaa kieliä otelautaa vasten.Vai kuuluuko telen tollanen ollakkin ja olihan kaupassa 3000e maksavia telecastereita,onko toi nyt se ero.
Highway Telecaster
Blues boy
2463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä ostin Highway Telen viime marraskuussa ja olen ollut erittäin tyytyväinen kitaraan. Kepeä soittaa, hyvännäköinen (honeyblonde) ja nätti ääni. Tosin en ole koskenutkaan niihin kolmen tonnin Telecastereihin. HW:n maksoi kuitenkin melko kivuttomasti.
Valitettavasti en keksi mikä kitaraasi mahtaa vaivata. Onko sulla vielä takuuaikaa jäljellä tai oletko yrittänyt lypsää diagnoosia luotettavalta kitaramekaanikolta?
Mene siihen kauppaan, josta sen ostit ja kerro ongelmasta, niin siinä kaupassa ratkaistaan se ongelma.
Jos ostit Thomannilta, kärsi.