Paku ruottista

Onkos se ruottista ostettaessa pakettiauto niin se veroraja sama siinä 1993 korvilla. Jos hakis chevy vanin sieltä.
1386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

0n muistaakseni se raja. tarkista vaikka tullin sivuilta. ihan sama mistä eu maasta sen haet. voi hakea sen myös eu,n ulkopuolelta, mutta silloin taitaa joku pieni tullimaksu kuitenkin odottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jep jep kirjoitti:

Onkos se ruottista ostettaessa pakettiauto niin se veroraja sama siinä 1993 korvilla. Jos hakis chevy vanin sieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu