kun pistin yhteen aikaan kaikki pillereiden piikkiin, lihomisen, itkemisen, haluttomuuden, äksyilyn, limakalvojen kuivumisen, jatkuvan v*tutuksen, masentuneisuuden..päänsäryt, mielialan vaihdokset, finnit, raskausarvet.... kaikkia noita syytin pillereistä. lopetin ne tossa ½ vuotta sitte ja tuntuu että oireet jatkuu. mitä teen? onko noi sivuvaikutukset oikeesti edes sivuvaikutukdia? en enää tiedä mikä oikeasti oon!
miten todellisia sivuvaikutukset on?
hassuttelija
2261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllähän tuossa on monta ihan perinteistä sivuoiretta, mitä pillereistä voi tulla. Ehkäpä ne kohdallasi ovat olleet osittain niitä, ja osittain muista syistä johtuvia. Tiedä häntä.
Minulla kesti ainakin tuo limakalvojen korjaantuminen taas suht normaaliksi ekojen pillerien jälkeen n. puoli vuotta. Tuona aikana en syönyt pillereitä vaan elin hormoonittomasti.