Ja aloittakaa kunnon rähinä taas...
on niiiiiin kiva kuulla kun SUOMI POIKA
kommentoi täällä palstalla!!!
Ei muuta ku nyrkit pystyyn ja mylly päälle!!!
on niiiiiin kiva kuulla kun SUOMI POIKA
kommentoi täällä palstalla!!!
Ei muuta ku nyrkit pystyyn ja mylly päälle!!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nyrkit pystyyn, nyt en ymmärrä?
Minä ainakin suosittelen lämpimästi kaikkia turkkilaiseen kulttuuriin ja miehiin ihastuneita naisia varaamaan hetimiten matkan Turkkiin ennen kuin syksyn kiintiö loppuu. Alanaya on perinteisesti ollut suosittu kohde mutta kehotan myös harkitsemaan kuumaa ja kiihkeää Istanbulia. Siellä voi menettää sydämensä lopullisesti ja mikä olisikaan sen ihanampaa.
Olen käynyt molemmissa paikoissa ja en miesten takia, vaan paikan viehätyksen takia. Alanyasta hain aurinkoa ja lämpöä, Istanbulista jännitystä, hyvää ruokaa ja ostoksia. Siellä oli silloin 90- luvulla vielä todella halpaa kaikki. En nykyään tiedä miten on?!
Istanbuliin lähtisin vieläkin, oli sen verran hyvä paikka. Todellista suurkaupungin meininkiä. Mielestäni Euroopan parhaimpien kaupunkien joukkoon lukeutuva. Onhan siellä hyvännäköisiä tyyppejä kieltämättä, mutta meikäläiselle ne eivät ole pääasia. Ihmisten kanssa voi muuten jutella ja tutustua, eikä aina tarvitse olla iskuaikeissa jne.