working-holiday Australiassa

Onko kukaan lähdössä tai ollut joskus tuollaisella working-holiday viisumilla Australiassa? Haluaisin itse lähteä, mutta en halua lähteä minkään järjestön kautta. Saakohan sen viisumin ilman sitä järjestöä? Ja löytääköhän sieltä sitten niitä töitä ilman järjestöä? Kokemuksia ja vastauksia ja neuvoja tarvitsisin!
2524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Elikkäs kyllä saat viisumin ilman mitään järjestöä, ihan vaan netistäkin tilaamalla. Töitä on helppo saada jos ei oo ronkeli!Hommaa ittes maahan ja astele paikalliseen työkkäriin, siellä näät tietokoneelta kaikki vapaat työpaikat (hedelmän poiminnasta toimistotöihin) kaupungeittain ja taatusti löydät jotain!Älä lähde järjestön kautta, ne vie vaan rahat välistä.Teet päivässä itse kaikki asiat, mitä ne lupaa sun puolesta tehdä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aussilover kirjoitti:

Onko kukaan lähdössä tai ollut joskus tuollaisella working-holiday viisumilla Australiassa? Haluaisin itse lähteä, mutta en halua lähteä minkään järjestön kautta. Saakohan sen viisumin ilman sitä järjestöä? Ja löytääköhän sieltä sitten niitä töitä ilman järjestöä? Kokemuksia ja vastauksia ja neuvoja tarvitsisin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu