Niin, jälleen pitää kehua ja mainostaa; Hard Skin on melkeinpä parasta uutta Oi:ta, vaikka onkin hieman kieli poskella väsättyä. Kyllä ne britit osaa.
ja muistakaa, A C A C!
ja muistakaa, A C A C!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
All coppers are coppers?
"All Coppers Are Cunt"
nokkelaa, aye?
Mä luulin et ne oli äpäriä.
Niin viittaat tähän klassikkoon, jonka The 4-Skins (?) on tempassut, eli A.C.A.B:iin, kun taas Hard Skin oli niin viksu että debyyttilevyllensä läimäsi biisin A.C.A.C (ei mikään "yksi kirjain on eri, mutta muuten sama coveri) joka on kyllä lähes yhtä hyvä kuin "Äpärä-versio"
Kävin punx-alive.tk:ssa kuuntelemassa yhden biisin, hyvältä vaikuttaa.
Jep,ihan kuunneltavaa.
Juu, varsinkin eka levy Hard Nuts & Hard Cunts on hyvä. Nää jäbät on ainaki asenteella alkanu tekee musiikkia. Kalja on virrannut nauhotus sessioilla varmasti ihan reilusti
ei kai toi oo vaan mikään nazi-skinhead bändi?
ei ole
juu.. olihan toi ihan hyvä.