Kuinka paljon

ja kuinka pian voi laihtua Painonvartijoiden pistelaskennalla?! Aloitan itse ensi viikolla kyseisen "harrastuksen" ja olisi kiva kuulla kokemuksia toisilta samassa jamassa olevia. Itsellä on ylimääräisiä kiloja 15kg. Mikä on keskimääräinen laihdutusnopeus, jos noudatta kyseistä laskentaa tarkasti? Kaunis kiitos vastanneille!!
5464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moi.

Painon tippumisen viikkonopeus riippuu ihan siitä liikutko, ja jos niin mitä ja kuinka paljon yms. En tiedä mikä on isoin mahdollinen kilomäärä tietyssä ajassa, mutta minulla lähtee ajoittaisia junnausviikkoja lukuunottamatta n. 05-1,7kg/viikko käyttämällä pointsia. Liikun joka päivä vähintään tunnin.

Tsemppiä

Äänestä

Minulla on lähtenyt pisteilemällä 12 kg 13 laihdusviikon aikana. Projekti on kyllä kestänyt jo 16 viikkoa, mutta niistä kolme oli kaikkea muuta kuin laihdutusta =) En ole lisännyt liikuntaa yhtään. Minulla aloituspaino tosin oli jo satasen kurjemmalla puolella, joten sen vuoksi ehkä noita kiloja onkin lähtenyt helisten, viimeiset saattavatkin sitten olla tiukassa!

Onnea matkaan, kyllä se siitä! Muista myös, että ne laihdutetut kilot eivät pysy poissa itsekseen, joten ei kai loppujen lopuksi ole tärkeintä se miten nopeasti ne lähtevät, vaan se, miten paljon opit matkan varrella? Tietystihän se on kiva saada kilot pois ennen matkaa / joulua / tms., mutta hiljaa hyvä tulee...

Äänestä

Mulla takana melkein 15 kiloa vajaassa vuodessa. Plussa viikkoja tuli aina välillä, mutta sit taas lähti ihan mukavasti.
Mulla on ollut tällänen hitaasti hyvää tulee-tahti, mutta jokatapauksessa oon ihan tyytyväinen, lihaksetkin on kasvanut mukavasti body-pumpin ja spinningin ansiosta.

Tsemppiä!

Äänestä

Minullakin on nuo 15kg ylimääräistä...huh huh ja aloitan maanantaina pisteiden laskun.

Jos siis kaipaat tsemppikaveria näin mailitse,niin heitä postilla: [email protected].

Luulenpa, että kaksin tämä "harrastus voisi olla helpompaa...

Äänestä
  • Kiitos vastauksista kaikille- mukavasti teillä on mennyt tuo painonpudotus! Itsekin olen sitä mieltä, että ns.kohtuusyöminen on opeteltava ja sitten pysyttävä siinä loppuelämä. Mitään oikotietä ei ole, on syötävä vähemmän ja lisättävä liikuntaa. Toivon, että Painonvartijoissa se ruokapuolen hallitseminen onnistuu paremmin kuin yksin. Mielelläni alan tsemppikaveriksi, lähetän ajatuksiani vaikkapa viikoittain tai, miten vaan!! Onnea aloitukseen!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Salla kirjoitti:

ja kuinka pian voi laihtua Painonvartijoiden pistelaskennalla?! Aloitan itse ensi viikolla kyseisen "harrastuksen" ja olisi kiva kuulla kokemuksia toisilta samassa jamassa olevia. Itsellä on ylimääräisiä kiloja 15kg. Mikä on keskimääräinen laihdutusnopeus, jos noudatta kyseistä laskentaa tarkasti? Kaunis kiitos vastanneille!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu