halvasti ja helposti takasin suomeen..rahtikuljetuksella tai jotain? jos hyvia netti sivuja tai puhelin numeroita voi antaa ettei tarvitse montaa kertaa tulla tavaroitaan hakemaan..kiitos kaikille vastanneille!
miten saa tavarat
tintuli
2436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tavaroita pitäs tänne saada :) itse koin postin kautta paketin lähettämisen halvaks tavaks. näin siis saksassa... rahtiin eivät ilmeisesti kovin pieniä määriä ota. saksasta esim. ihan deutsche postin kautta 10-20 kilon paketti maksoi 32 euroa, oli viikossa suomessa. kannattaa varmaan ottaa asioista siellä päässä vain selvää! netistäkin saatat jotain informaatioo löytää.
Italiassa postilla oli palvelu, jossa sai lähettää 12 kilon paketin 20€ (tai jotain sinne päin) ja se tuli ihan suomessa koti ovelle saakka. Uskomattoman halpaa! eikä laatikon kokoa mun muistaakseni ollut rajoitettu mitenkään.