olen ihan normaalipainoinen, lihastakin löytyy, mutta haluaisin saada vatsalihakset paremmin näkyville. siinä on aina vähän ylimääräistä. vaikka teen vatsalihasliikkeitä, lenkkeilen, hölkkään, pyöräilen jne. päivittäin. mitä mun pitäis tehdä? reisissä sama ongelma, vaikka luulen, ettei nekään pelkkää läskiä ole..
help! ylimäärästä(kö?)
Tyttö
3333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei haittaa mitään, jos olet joskus katsonut ostoskanavaa, huomaat kuinka ihmisten TURHAMAISUUDELLA rahastetaan. Onko ihmisruumis kaunis, jos se muistuttaa nyljettyä jänistä?
hei!
en tiedä kauan olet reenannut. monesti ihmiset luulevat että on helppoa/nopeaa reenata näkyvät vatsalihakset. vaikka reenaisi oikealla ohjelmalla vuoden ovat vatsalihakset vielä suht. pienet. ja jos on vielä vähän kiloja lantiolla niin ne eivät näy ollenkaan, joten malttia.
Eli ensiksi täytyy vatsalihakset saada kasvamaan. Vaatii yleensä vastuksen kasvattamista eikä esim vatsalihasliikkeessä sarjan pidentämistä. tee vaikka 2x viikossa 10-12toistoa 2-3 sarjaa niin kovilla vastuksilla kuin jaksat. Anna levätä niiden loppuajan.
Toinen osa on keittiö, eli rasvaprossaan on laskettava, jotta ne näkyisivät. Rasva palaa tasaisesti kaikkialta ei siis pelkästään esim vatsasta.
Valitettavasti naisille ei kovinkaan helposti kehity erottuvia vatsoja...=( Ukoilla on luonnostaan pienempi rasvaprossa ja vatsat kasvaa helpommin.