Sain sen itse teossa kiinni ja nyt oksettaa. Meillä on kaksi lasta. Tää on kamalaa itselleni, otin peti vehkeeni ja menin toiseen huoneeseen. Tuskin nukun ensi yönä.
Hitto kun vaimo on uskoto
Mitä teen ?
82384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei muutaku housut pois typykältä ja nuolet pimpukan puhtaaksi....vai toiseen huoneeseen
En kyllä ime muiden jätöksi suuhuni !
että akkas on nyt ex ja saa muuttaa pois kotoa. Lapset jää sulle. Pettämisen kyllä voi antaa anteeksikin mutta rysän päältä on aika paha...
Saattais synty ruumiita kyseisessä tilanteessa. En tiedä kohdistaisinko vihani pettäjään, vai vasta puoleen.
Paska akka. Käy kostamassa: nythän siihen on hyvä tilaisuus. Ja jos aiot olla vaimosi kanssa yhdessä, niin muista antaa säännöllisesti. Enkä tarkoita pelkkää panemista, vaan nainen tarvitsee myös aitoa läsnäoloa ja osoituksia siitä, että olet oikeasti ajatellut häntä. Milloin viimeksi ostit kukkia? Milloin viimeksi ehdotit oma-aloitteisesti yhteistä lomaa? Milloin viimeksi veit käskemättä roskat? Milloin viimeksi kysyit, mitä kuuluu ja silitit selkää käskemättä ainakin 10 minuuttia.
Ei kostaminen ole ratkaisu, siinä voi itelläkin vaan tulla pahempi mieli. Kyllä seksiasiat pitää puhua juurtajaksain läpi ja miettiä, mitä tehdä?
Jos se on se vieraankaipuu liian suuri niin, eipä siinä sitten mitään ole enää tehtävissä? Tuntuuko hänestä, että oma seksielämä vaatii sen vieraissa käymisen aina?
Auttaako alusta alkaminen ja vaikka omaan seksuaalisuuteen tutustuminen, suhdetta uudesti rakentavasti? Voisiko tantrasta olla apua? Seksuaalisuus on voima ja se kannattaisi kesyttää!
pitäis ruveta silitteleen selkää kun toinen on pettäny! wtf?
Ei tuossa tilanteessa voi muuta tehdä kuin vetää akkaa pannuun ja panna horo pihalle.
Niin ainakin itse tekisin. =)
Vedä vaan akkaa pannuun. Sen jälkeen olet käräjillä syytettynä pahoinpitelystä ja lapsiasi näet enää tiukan valvonnan alaisena. Kukapa uskaltaisi antaa lapsia haltuun noin arvaamattomalle ihmiselle