vaalennus?

vaalennan ruskeat vaaleilla raidoilla raidoitetut hiukset.värjään hiukset kotona,väri on poly blonden L1 ultra.hiukset on siis tarkoitus saada kokonaan vaaleiksi,onnistuuko?
5470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei onnistu

Äänestä
  • miksi ei onnistu?

    Äänestä

ei vaalenna väriä eli hiuksesi tarvitsevat värinpoiston ennen vaalean värin laittoa.

Äänestä
  • joo jos sulla on vaalean ruskeat hiukset niin tulee keltaisiksi mulla kyllä onnistuu mut pohja väri jo valmiiksi vaalee.

    Äänestä

Onko se siis vaalennusaine se poly blonde. eikös se oo? Kyllähän se sit vaalentaa sen ruskeenkin. Niistä raidoista tulee kyl ihan valkoset ja se ruskee saattaa ihan värin tummuudesta ja kerrostuneisuudesta riippuen jäädä keltaseks. Kokeile laittaa ensin se ja sit jos se on kauheen keltanen niin käy vaikka jostain kampaamosta hakee joku sävy joka taittaa sitä keltasta. Ne kampaajat osaa sit antaa varmasti oikeen sävyn. Ei kannata lähtee ite kaupasta hakee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiityyy :) kirjoitti:

vaalennan ruskeat vaaleilla raidoilla raidoitetut hiukset.värjään hiukset kotona,väri on poly blonden L1 ultra.hiukset on siis tarkoitus saada kokonaan vaaleiksi,onnistuuko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu