Eli kärsin aknesta/epäpuhtaasta ihosta, ja parit markettimeikkivoiteet läpi kahlattuani satsasin ja ostin Kanebon Liquid Finish-meikkivoiteen. Nyt kuitenkin ongelmana on se, ettei meikkivoide levity hyvin, vaan tietyssä valossa se näkyy selvästi kasvoilla ja näyttää suttuiselta. Todella ärsyttävää. Ostin Lumenen meikinpohjustusvoiteen, mutta en huomaa mitään eroa. Kaikista pahimmalta meikkivoide näyttää poskissa ja otsassa. Apua!
Meikkivoide ei levity
mitänyt
4624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muista levittää kosteusvoide hyvissä ajoin ennen meikkivoidetta! Onko muutes poskesi ja otsasi pintakuivat mikä selittäis suttuisuuden?
, ja levitän sen n. minuutin ennen meikkivoiteen laittoa. Talvella ihoni on kuiva, mutta ei tällä hetkellä
Kosteusvoiteen olisi hyvä antaa imeytyä rauhassa, esimerkiksi 15min ennen meikkivoidetta. Olethan muistanut kuorinnan?
joskus auttaa kun levittää meikkivoiteen sormilla.. Olen myös kokeillut meikinalusvoiteen ja meikkivoiteen ns.sekoitusta. Eli tippa molempia esim.kämmen selälle, sekoitus ja siitä levitys sienellä kasvoille.