Kaikki lukekaa tää mun viesti....Tää on vähä tyhmä mut mul ois teille tärkee kysymys!!!!!! Miks te tämmöttel palstalla juttelette vieraille ihmisille jollette uskalla puhua ystävillenne! Mitä järkee? Mitä te teette ystävillä ellette uskalla kertoo niille mitään?
Kunnon ystäville voi kertoo mitä vaan, eikä tartte hävetä!
-ottakaa kantaa-
haluan kysyä pienen kysymyksen
6
455
Vastaukset
- mä
toi on muuten totta..... ei oo oikeen tullu ajatelleex! tästä lähtien jaan enemmän asioita ystävieni kanssa
- 89
Mä oon sun kans samaa mieltä. Ei siinä oo mitään järkee. Jos on tosi hyviä ystäviä niille voi kertoo kaiken. Mulla on kokemuksia.
- neppari
kaikille ei ole suotu sellaisia ystäviä, joille voisi kertoa syvimmätkin ajatuksensa. Sellaisille ihmiselle tämä on paikka purkaa ajatuksiaan. Ajatuksensa saaminen tänne voi kovastikin helpottaa oloa.
- muista ladata ajoissa
Se ettei kaikkee voi kertoo kaikille on elämän ikäviä tosi asioita. läheiset ihmiset on niin lähellä että ne pystyy satuttamaan henk koht tuun tänne purkamaan päätä koska täällä ei kukaan tunne ja voi puhua asiat halki ilman ennakkokäsityksiä. Se on vaan osattava ottaa ystävät ystävinä ja netti nettinä. Asioilla on aina kaksi puolta kun en marise jokaisesta väsymyksen puuskasta bestikselle mun rooli on ihminen joka osaa myös kuunnella.
- enkeli
onnelisessa asemassa jos omistat niin hyviä ystäviä, että voit heille kertoa kaiken.
Itselläni ei ole yhtään niin hyvää ystävää johon voisin luottaa kertoakseni kaikki syvimmät tuntemukseni. Voisin sanoa että elämä on opettanut minulle ettei kaikkiin voi luottaa. Täällä on niin paljon helpompaa purkaa ajatuksensa nimettömänä. Siksi minä tänne kirjoittelen. - Cesilja
Kasvottomana on helpompi puhua.
Ei tarvitse pelätä, että sinulle jostain syystä naurettaisiin. Ei tarvitse pelätä menettävänsä tärkeä ihmisen, jonkin asian vuoksi.
ANONYYMINA ON HELPPO OLLA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998