meneekö kotona niin huonosti, että pitää työpaikoilta ettiä lohdutusta...vai mikä mättää?
en ymmärrä
jo on
1943
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos kotona menee huonosti, niin uppoaa helposti töihin. Ja jos töissä on joku toinen, jolla kotona menee huonosti ja jos nämä kaksi vielä sopivat toisilleen, niin asetelma on valmis. Ensikertalainen ei edes huomaa, kunnes jalat lähtee alta.
En olisi itsekkään uskonut, ennen kuin nelikymppisenä ensimmäistä kertaa rakastuin aivan upeaan naiseen. Tiedän yhä, että meidän avioliittomme onnistuu - jos sille joskus annetaan mahdolisuus.
En itsekkään ymmärtänyt, ennen kuin osui kohdalle. Tapahtumat olivat vain liian rankkoja ja rakkaani valitsi toisin - ainakin kolmeksi vuodeksi. Onneksi hänen miehensä ei tiedä kaikkea ja oli halukas jatkamaan. Rakkaani viimeist sanat ennen pitkää ulkomaankomennusta olivat: "Julkisivu pitää". Tähän asti se on pitänyt.