Ajattelin ostaa wah-pedaalin , vaikka tuolta Thomann.de:stä (kun ovat niin halpoja) en vaan tiedä minkä! Ajatelin tuollaista "klassikkoa" eli tota Dunlopin Crybaby:a mutta sitten siellä oli myös noita hieman kalliimpia Morleyn vehkeitä.. Että onko kokemuksia? Oon itte koitellut tuota Dunloppia ja se on Hendrix-diggarina ainakin mun mieleen. Kokemuksia muista? Mikä kannatais ostaa?
Minkälainen wah-pedaali?
Player
3949
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Osta Crybaby. Se ei ole turhan takia klassikko. Jos epäilyttää niin käy kokeilemassa Morleyta jossain putiikissa, mutta veikkanpa että tulet olemaan samaa mieltä kanssani.
Itse soitin ensin 3 vuotta morleylla kunnes vaihdoin Crybabyyn - olin lentää perseelleni nimittäin kun ekan kerran pääsin nakuttelemaan. Soundi on NIIN paljon parempi että oikeen hävetti morleyn ja sen parissa hukkaamani 3 vuoden takia.
Lisäksi Crybaby säilyttää jälleenmyyntiarvonsa hyvin.
osta ihmeessä se dunlopin crybaby itelläni samanlainen ja ostin sen vielä thomanilta! soundi on hyvä varsinkin jos sulla on putkivahvistin niin ooh! =) tyytyväinen oon ollu wahiini!
dunlopin pedaali on toiminut mulla ihan hyvin. jos taas soitat isommilla tehoilla ja käytät paljon erillaisia efektejä niin sijoita enemmän rahaa wah:iin.