kuinka todennäköistä tulla raskaaksi ??

Kuinka todennäköistä on tulla raskaaksi jso harrastamme seksiä ilman että mies laukee sisään. Tiedän että on mahdollista tulla raskaaksi, mutta kuinka todennäköistä se on ???
kiitos avusta!
3693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuin se, että miehesi laukeaa sisällesi, raskauteen kun ei tarvita kuin se yksi ja ainut siittiö ja niitä on touhutipoissa vaikka kuinka ja paljon.

Äänestä

20% vuodessa tulee raskaaksi käyttämällä "keskeytettyä yhdyntää" ehkäisynä. eli 2/10.

luulis kuitenkin näin maalaisjärjellä ajateltuna että pienempi riskihän siinä on, mitä vähempi siittöitä sitä pienempi riski. vaikka tiedetään että jo yhdestä siittiöstä vois tulla raskaaks, mut ite en sitä henk.koht. usko.

Äänestä
  • hommata KUNNON ehkäisy!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heidi kirjoitti:

Kuinka todennäköistä on tulla raskaaksi jso harrastamme seksiä ilman että mies laukee sisään. Tiedän että on mahdollista tulla raskaaksi, mutta kuinka todennäköistä se on ???
kiitos avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu