Mikäs aine soveltuu parhaiten parran värjäykseen? Käyttääkö kukaan hiusvärejä vai täytyykö tähän hankkia omat aineet?
Kokeilin jo jotain hiuksiin tarkoitettua kevytsävytevaahtoa mutta siitä ei kyllä jäänyt mitään väriä partaan. Liian mieto aine?
Parran värjäys
7
15928
Vastaukset 7
- hohhoijaa
siinäpä sitä onkin värjäämistä. pari kertaa päivässä saat värjätä ettei parta ole mustavalkoinen. hohhoijaa
- tupu
Eipä se nyt kovin pahalta näytä jos parran tyvi on vaaleampi/tummempi kuin värjätty osa. Mieluummin kyllä niin että parta värjätty blondiksi ja tyvi tummenee.
- Anonyymi
Taas suomalaista liioittelua.
- Nainen-84
Mene kampaajalle.Hän voisi neuvoa sinua tässä asiassa. Hiusvärejä ei saisi käyttää muuhun kuin vain hiusten värjäämiseen.
- lissu
siellä kampaajalla käytetään ihan samoja värejä hiuksiin kuin partaankin.. kestovärillä voi värjätä tummemmaks tai vaalentaa kotonakin.. kampaaja toki osaa valita sulle parhaiten värin ja aineet...
- 123
minä olen värjännyt partaa ihan tavallisella hiusvärillä se on minusta ihan hyvä en ole ainenkaan huomannut mitään erikoista!
- Anonyymi
Tikkurilan vihree aitamaali !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161366
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r132697- 70666
- 67616
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.100499Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468- 34467
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410