Saappaat

On sovittu että isälle ostetaan nahkasaappaat synttärilahjaksi, mutta mistä saisi sellaiset siistin näköiset saappaat miehelle jonka jalka on kokoa 47 ja pohje 50cm.
3454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eli siis saappaat tyyliä Buutsit vai...?

Buutseja ainakin löytyy Umbertolta isoja kokoja, en ihan varmasti tiedä mihin asti, mutta 46 Ainakin löytyy...

Äänestä

Minulla olisi kaksikin paria 47 numeron saappaita myytävänä. Molemmat käyttämättömiä. Toinen pari alkuperäiset suomalaiset pitkävartiset armeijasappaat, joissa läpiommellut pohjat, väri musta. Toinen pari saksalaiset armeijasaappaat, joissa myös sisävuori, pitkävartiset, väri musta. Molemmissa pareissa kumipohjat. Voin lähettää kuvat molemmista sähköpostitse. puh.050-540 3788

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juni kirjoitti:

On sovittu että isälle ostetaan nahkasaappaat synttärilahjaksi, mutta mistä saisi sellaiset siistin näköiset saappaat miehelle jonka jalka on kokoa 47 ja pohje 50cm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu