Miehet ja naiset! Mitä tehdä, kun olen ihastunut mieheen, joka haluaa minusta seksiseuraa. Hän pitää persoonallisuudestani, mutta tällä hetkellä - ilmeisesti - ei halua vakavaa suhdetta. Minusta hän haluaisi siis vain panoa ja muuta seuraa. Suostunko? Asiaa riivaa minua, koska olen niin kiinnostunut hänestä. Vai poltanko tässä nyt näppini pahemman kerran? Olemme ehtineet tutustua jo pitkän aikaa, mutta asia ei etene, koska minä en halua tulla loukatuksia. Toisaalta enpä nyt pääse tässä asiassa eteenpäin. Katsonko ja kadunko?
Suostunko seksiin?
Epätietoinen nainen
113464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos sulla kerran on enempäänkin tunteita kuin pelkkään seksisuhteeseen, ei mielestäni ole fiksu ratkaisu suostua.
Seksisuhteet toimivat parhaiten kun molemmat todellakin keskittyvät vain itse asiaan eivätkä haaveile jo jatkosta.
...voi paska. taidat olla oikeassa. mä oon ajattelut, että ehkä se haluais mua sitten muutenkin. taidan kuvitella turhia.
no, tuskimpa., saatat polttaa vaan siipesi :(
Sinuna puhuisin sille miehelle nuo asiat, jotka kirjoitit ketjun avausviestiin. Kerro, että haluaisit edetä suhteessa, mutta haluat muutakin kuin seksiä. Kerro myös, että pelkäät miehen haluavan vain seksiä ja seksisuhde loukkaisi sinua. Vastuuntuntoinen mies varmasti pystyy puhumaan rehellisesti ja avoimesti asiasta. Tällöin voitte miettiä sopivan ratkaisun. Voi olla, että suhde alkaa tai sitten selviää, että mies ei ole siihen vielä valmis. Vaikka mies ei olisikaan valmis vielä suhteeseen, niin tulee hänelle kuitenkin selväksi se, että pelkkä seksisuhde ei sinua kiinnosta.
Jos tunnette toisenne ja ootte asiasta puhuneet, niin sano seuraavalla kerralla, että kyllä käy jos saat ottaa kolmanneksi pyöräksi yhen sun toisen miestutun... xD
Sittenpä selviää kuinka paljon se mies pelkkää sekstailua varten on valmis tekemään ;D
...voit sen jälkeen tehä omat päätelmäsi asiasta ja päätyä johonki ratkaisuun...
on me puhuttu asioista. hänestä se keskustelu tuntuu turhalta. pitäisi mennä eikä miettiä. hän haluaa, että jatkan juttua, mutta ei kykene antamaan muuta tässä tilanteessa. ja sitä paitsi hän varmaan hirnuisi onnesta, jos toisin kolmannen tai neljännen pyörän, oli se sitten mies tai nainen. tunnemme sikäli siis jo toisemme...
Se kaveri siis ois valmis jakamaan sut heti kättelyssä jonku toisen kanssa...?...
No se kertoo vaan siitä, ettei sillä ole minkäänlaisia ihastumisen/välittämisen/rakastumisen tunteita sua kohtaan.
Jos se kelpaa sulle ja haluat itse harrastaa seksiä omaksi huvikses niin anna mennä vaan.
...mutta sun on ihan turha mennä ihastumaan siihen tyyppiin. Voit siis harrastaa pelkkää "tunteetonta" seksiä .... jos tuo sun kohdaltas onnistuu niin heti vaan, ...mutta jos epäilet sotkevas omat tunteet toimitukseen mukaan niin kannattais varmaan miettiä uudemman kerran.
Jos sulla on enemmänkin tunteita, niin tuntuisiko hyvältä olla vain pano muttei mitään sen kummempaa? En ymmärrä..
Naisten aatosmaailma on sellainen, että kyllä hän jo tänä viikonloppuna on sänkyhommissa tuon miehen kanssa.
Naiset kun on luotu pantaviksi ... Niin että mikä ettei ...
heh-heh miehet. kyllä mua panna saa, ei se siitä ole kiinni. kerron sitten teille, kuinka tässä käy. tai ei käy. voi tässä itsekin laittaa läskiksi, kun ei näitä asiallisia kommentteja montaa näytä heruvan.