miksi mies antoi ensin ymmärtää enemmänkin ja imarteli, sekä oli niin huomioiva, kuin vain voi olla. Sitten kun kiinnostuin, niin kertoi kaverilleni että roikun perässä, ahdistelen ja en ymmärrä hävitä mihinkään ja tietysti sain ne tietää. Missään tapauksessa en roikkunut. Enää hän ei halua nähdäkään, kuin vain äärimmäisessä tilanteessa, kun ei voi välttää. Sitten on edessäpäin muka kuin ei mitään..
Onko tämä joku pelimiehen logiikka, että niin kauan, kuin ei ole sanonut mitään suoraan, niin ei tarkoita yhtään mitään ja kaikkea voi tehdä ja loukata mielin määrin kunhan ei vain jää kiinni suoraan mistään?
Onko tämä joku pelimiehen logiikka, että niin kauan, kuin ei ole sanonut mitään suoraan, niin ei tarkoita yhtään mitään ja kaikkea voi tehdä ja loukata mielin määrin kunhan ei vain jää kiinni suoraan mistään?
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei kannata kuunnella....Voivat hyvinkin olla kateellisia..kaverisi saattaa olla kilpailija, ei varsinainen kaveri...
törmäsin minäkin ja tulin siihen tulokseen, että mies yritti antaa ympäristölleen mielikuvaa siitä kuinka kaikki naiset juoksee hänen perässä, vaikka miesressu on ihan viaton eikä ole mitään vinkkejä antanut. Nostattaa imagoaan naistenmiehenä vähän käänteisesti. Kun mitään suoraa ei tosiaan ole sanonut, on sitten esittävinään, ettei mitään ole myöskään tarkoittanut. Anna olla tuollaisen juntin, sillä on itsetunto-ongelma, jota paikkailee nyt sun, joskus muulloin jonkun toisen kautta.
mulla on käyny tässä just samanlain :( ei kiva...