Kertokaapas hyvät miehet, varsinkin seurustelevat ja naimisissa olevat, että kuinka usein käytte katsomassa pornoa/pornokuvia netissä? Ja mikä on syy?
Vai tarvitaanko siihen edes syytä ,eli onko se vai niin, että kaikki miehet katsovat pornoa, oli sitten kuinka ihana tyttöystävä tai vaimo tahansa?
Ja vielä ,katsotteko pornoa mielummin yksin,koska silloin saatte rauhassa nauttia ( eli masturboida) vai yhdessä?
Pornon katselu
16
2786
Vastaukset
- mr. runkkari
tottakai katson pornoa, en nyt päivittäin mutta sillonko tekee mieli. Miksi en katsoisi? Ja mikä ihme tämä pornohässäkkä on naisten kesken? mitä sitten että pornotähdellä on parempi kroppa, isommat tissit tiukempi perse, imee kuin tampax ja nai loputtomasti? herätkää hölmöt. Toki vituttaa kyllä kun oma muija ei muistuta korkeintaan kuin pornotähen persereikää mutta johonkinhan se on tarpeensa tehtävä. Ihan sama, silti katsoisin pokua vaikka olis minkälainen muija. Perkele.
- Jane
Hirveään sävyyn ainakin arvioit naistasi!
Yök!
Oma mieheni katsoo pornoa sillon tällöin ja en kyllä näe siinä mitään pahaa. Saatan itsekin välillä hänen kanssaan sitä katsoa. Mutta eri juttu tietenkin jos mies addiktoituu pornoon... Hyvän itsetunnon omaavaa naista miehen pikku pornon katselut ei hetkauta. - yäks...
Runkkaa kuule samalla ittesi puhki, kun niin tykkäät uhkia että rähkiä. Paineles poika menemään. Yöks tyyppi olet!
- senni
yäks... kirjoitti:
Runkkaa kuule samalla ittesi puhki, kun niin tykkäät uhkia että rähkiä. Paineles poika menemään. Yöks tyyppi olet!
osaan vaan kuvitella miltä itse näytät. otat kuule naisestasi eron saman tien jos et osaa häntä ton enempää arvostaa. naisesi olisi miljoona kertaa tyytyväisempi hellän, komean ja rakastavan uroksen sylissä. mutta sinneppä hän päätyykin kun jatkat tuota rataa he hee
- mr. runkkari
senni kirjoitti:
osaan vaan kuvitella miltä itse näytät. otat kuule naisestasi eron saman tien jos et osaa häntä ton enempää arvostaa. naisesi olisi miljoona kertaa tyytyväisempi hellän, komean ja rakastavan uroksen sylissä. mutta sinneppä hän päätyykin kun jatkat tuota rataa he hee
minäkin osaan kuvitella miltä sinä näytät, miltä minä näytän? miksi arvostaisin. Kyllä teil on paskat itsetunnot :D
- perinteiseltä
mr. runkkari kirjoitti:
minäkin osaan kuvitella miltä sinä näytät, miltä minä näytän? miksi arvostaisin. Kyllä teil on paskat itsetunnot :D
juntilta jolle ei muuta voikkaan sanoa kun todeta tuon faktan eikä sua normaali ihminen jaksa kuunnellakkaan.
Voipi olla että naisesi on perseen reiän näkönen,eipä tollanen juntti mitään kaunista naista saakkaan!
Itse ainakin katson nenän vartta pitkin sua!
Aikuistu!!!!
- something else
Moi
Tuo kysymys on aikas vaikee. Suhteiden alussa kun on huumaa porno ei tunnu tarpeelliselta, mutta sitten siitä taas itsensä löytää. Pornosivut ja pornovideot. Monelle miehelle tämä on huoleton tapa purkaa ns. paineet ja siinä ei mielestäni loppujen lopuksi ole mitään pahaa.
Miehet kiihottuvat hyvinkin helposti naisten katselemisesta, etenkin jos nämä ovat seksikkäästi esillä. Esimerkin avulla sanottuna:
jos olet nainen ja menet ravintolaan ja kysyt 10 sinkkumieheltä, että "mennäänkö paneen" heistä noin 60-70% suostuu. Jos taas sama tehtäisiin naisille tulos olisi todennäköisesti 0 %. Ts. miehille riittää seksiin pelkkä visuaalinen kokemus kumppanista, ilman sen kummempaa syvällisyyttä.
Eli pornosivut ja videot toimivat miehille hyvin kiihokkeina. Pamela ANdersson toimii, vaikka häntä ei ole mahdollista pokata ja vaikka hänestä ei ole muuta kontaktia kuin kuva. Seksuaaliset mielikuvat toimivat niin voimakkaasti. Eli mieti asiaa näin, että sama kuin sinä saisit sinulle sopivaa seksuaalista kiihoketta tekemättä itse oikeastaan mitään. Me meihet kun ollaan tässä asiassa aikas suoraviivaisia. Tässä on tietty yksilöllisiä erojakin.
Miehet saattavat runkata 2 kertaa päivässä - 2 kertaa viikossa. Vanhemmat miehet kuten minä tyydymme vähempään. Nuoret miehet kuitenkin eli n. 16 - 28 vuotiaat saattavat runkata jopa yli 5 kertaa päivässä. Tuossa on kuitenkin jo vähän esinahkakin kovilla kun käsi käy :)
Käsittääkseni jokainen haluaa pornota keskenään - tämä on nyt vähän niinkuin paskalla käyminen - aika törkee vertaus ;o.
Sanoisin kuitenkin ohi aiheen, että on järkevämpää hyväksyä toisen seksuaalisuus kuin syylistää sitä. Se saattaa pahentaa vain tilannetta ja johtaa jopa pahempaan runkkauskierteeseen tai sitten impotenttiin.
Selventikö tämä sinua ? - äijille
Naiset Laittakaa salaa miestenne pornovideon tilalle läskit naiset pornoilemassa. Onpa yllätys miehelle.
- m22.
Porno on vain viatonta päiväunta.. PÄIVÄUNTA ei mitään muuta. Luuletko tosissasi että miehet oikeasti kaipaavat jotain tuollaista?
Jaksanut kirjoittaa uudelleen niin kopioin vain jo tänne laittamani tekstin.
Onhan sitä kiva katsoa.. onhan siihen kiva runkata, mutta en kyllä koskaan mitään tyhjäpää silikonipetoa jolla on veistellyt kasvot elämänkumppanikseni ottaisi. Porno on pinnallista, porno on kertakäyttö viihdettä, porno on halpaa päiväunta, sinä olet ihan eri luokkaa miehellesi. Jos näin ei ole niin sitten suhteessa on varmasti jokin muu asia pielessä, mutta voin vakuutta että silikonipetojen katseleminen ei vähennä mielenkiintoa omaan naiseen, liika runkaaminen tietenkin vähän vähentää petihaluja.- huolisi sänkyyni
porno-runkkarimiestä! Onneksi ei tarvitsekaan. Oikeitakin miehiä on olemassa!
Nämä runkkarit ovat samaa keskenkasvuisten kastia, jotka jos eivät pornoa pälyile, illat pitkät notkuvat koneella kakaroiden pelejä pelaillen.
Tuntuu näitä viestejä lukiessa että puolet miehistä on jäänyt nulikka-asteella. - huolitsija
huolisi sänkyyni kirjoitti:
porno-runkkarimiestä! Onneksi ei tarvitsekaan. Oikeitakin miehiä on olemassa!
Nämä runkkarit ovat samaa keskenkasvuisten kastia, jotka jos eivät pornoa pälyile, illat pitkät notkuvat koneella kakaroiden pelejä pelaillen.
Tuntuu näitä viestejä lukiessa että puolet miehistä on jäänyt nulikka-asteella.helvetin suomilehmä.
- kuinkas
huolitsija kirjoitti:
helvetin suomilehmä.
vanhoja sitä taas oltiinkaan?Maybe 15-wee..?!
Ekköhän perinteinen "suomijuntti" mene vielä äityliinin tissiä imemään kun et pysty vielä käsittelemään totuutta asioista..
Nalli loksahti vissiin.No noin nuori vielä runkkailee paljonkin että kai pahoitit mielesi kun noin hermostuit.Tunnistit itsesi toisen tekstistä..
- Pornominni23
Hmmm...etkö itse katso pornoa?
Miksi tuntuu että vieläkin nykynaiselle suomessa porno on tabu? Kamalaa lukea että joku ei huolisi miestä joka katsoo pornoa omaan sänkyynsä..taidat jäädä vanhaksipiiaksi, pahoin pelkään!
Kyllähän sitä todellisuudessa suurin osa meistä katsoo :) tai ainakin lukee novelleja ja varmasti 99% suomalaisista runkkaa, sehän on yhtä luonnollista kuten banaanin syönti!
Ei siinä ole mitään likaista :) Jos "et ole" koskaan kokeillut, niin kokeile..voit alkaa todella nauttimaan seksistä..
ja tämä oli naisille ;)
Miehet katselkaa rauhassa pornoa..ja unohtaakaa tuollaiset vauhkoilija naiset, heiltä selvästi puuttuu jotain..- Nina80
...pornosta(vaikkakin se on miehille suunnattu ja siinä naiset on objekteja ja miehet toimijoita ja naiset kauniita ja miehet oksettavia...ym..ym...), mutta en siltikään hyväksy sitä. Mielestäni kaikkea mikä vetoaa seksuaalisiin haluihin ei pidä hyväksyä. Ei se ole mikään perustelu asialle. Muutenhan kaikki eläin- ja lapsipornokin pitäisi hyväksyä.
En pidä siitä ajatuksesta, että mieheni sitä katsoisi (ristiriitaista, ehkä). Koska miehille seksi ja naisen ulkonäköön ja kiihottavuuteen liittyvät asiat ovat niin tärkeitä, niin tulee vaan mieleen, että nämä pornoleffojen naiset ovat heille myös melko tärkeitä.
Jos naisille taas tunteet ja positiivisen huomionosoitusten saaminen miehiltä on tärkeää, niin voisi miettiä, että häiritsisikö teitä miehiä, jos naisenne vaikka keskustelisi netissä intiimisti omista tunteistaan ja haaveistaan jonkun miehen kanssa, joka imartelisi häntä (ilman, että mistään seksisuhteesta olisi mitään puhetta)? Se on mielestäni hyvä vertauskuva vastakkaisesta tilanteesta.
Miehille seksi on tärkeä osa parisuhdetta...siksi minua loukkaa, jos mieheni harrastaa sitä pornoleffojensa parissa ihaillen vieraitten naisten kroppia. Naisille taas itsensä halutuksi kokeminen ja tunnepuoli on tärkeää. Eikö teitä miehiä häiritsisi jos nainen tyydyttäisi tätä tarvettaan jonkun toisen miespuolisen ihmisen parissa?
Mitä enemmän seksiä ja pornoa tulee joka tuutista sitä enemmän siihen turtuu. Nälkä kasvaa syödessä. Sata vuotta sitten naisen rinnan vilahduskin sai varmaan teinipojat ihan kuumaksi. Nykyään saman efektin saa aikaan joku ryhmäpanokohtaus pornoleffassa. Mua huolettaa tää kehitys. Mun mielestä seksi oman kumppanin kanssa olis paljon jännittävämpää ja kiihottavampaa, jos pornoa ei pursuisi joka tuutista päivittäin... Toisen vartalon vois oppia tuntemaan rauhassa ja yhdessä opetella kiihottamaan toista ja kokeilla asioita, jotka ois vaan kahden ihmisen välisiä intiimejä juttuja, eikä kopipoitu jostain pornoleffan anaalipanokohtauksesta. Se olis paljon mielenkiintoisempaa niin, ettei ikinä ois pornoa nähnykkään. Seksi ois salaperäistä ja intiimiä, eikä iltapäivälehtien jokapäiväisen lööpin aihe. - sacro.sanct
Nina80 kirjoitti:
...pornosta(vaikkakin se on miehille suunnattu ja siinä naiset on objekteja ja miehet toimijoita ja naiset kauniita ja miehet oksettavia...ym..ym...), mutta en siltikään hyväksy sitä. Mielestäni kaikkea mikä vetoaa seksuaalisiin haluihin ei pidä hyväksyä. Ei se ole mikään perustelu asialle. Muutenhan kaikki eläin- ja lapsipornokin pitäisi hyväksyä.
En pidä siitä ajatuksesta, että mieheni sitä katsoisi (ristiriitaista, ehkä). Koska miehille seksi ja naisen ulkonäköön ja kiihottavuuteen liittyvät asiat ovat niin tärkeitä, niin tulee vaan mieleen, että nämä pornoleffojen naiset ovat heille myös melko tärkeitä.
Jos naisille taas tunteet ja positiivisen huomionosoitusten saaminen miehiltä on tärkeää, niin voisi miettiä, että häiritsisikö teitä miehiä, jos naisenne vaikka keskustelisi netissä intiimisti omista tunteistaan ja haaveistaan jonkun miehen kanssa, joka imartelisi häntä (ilman, että mistään seksisuhteesta olisi mitään puhetta)? Se on mielestäni hyvä vertauskuva vastakkaisesta tilanteesta.
Miehille seksi on tärkeä osa parisuhdetta...siksi minua loukkaa, jos mieheni harrastaa sitä pornoleffojensa parissa ihaillen vieraitten naisten kroppia. Naisille taas itsensä halutuksi kokeminen ja tunnepuoli on tärkeää. Eikö teitä miehiä häiritsisi jos nainen tyydyttäisi tätä tarvettaan jonkun toisen miespuolisen ihmisen parissa?
Mitä enemmän seksiä ja pornoa tulee joka tuutista sitä enemmän siihen turtuu. Nälkä kasvaa syödessä. Sata vuotta sitten naisen rinnan vilahduskin sai varmaan teinipojat ihan kuumaksi. Nykyään saman efektin saa aikaan joku ryhmäpanokohtaus pornoleffassa. Mua huolettaa tää kehitys. Mun mielestä seksi oman kumppanin kanssa olis paljon jännittävämpää ja kiihottavampaa, jos pornoa ei pursuisi joka tuutista päivittäin... Toisen vartalon vois oppia tuntemaan rauhassa ja yhdessä opetella kiihottamaan toista ja kokeilla asioita, jotka ois vaan kahden ihmisen välisiä intiimejä juttuja, eikä kopipoitu jostain pornoleffan anaalipanokohtauksesta. Se olis paljon mielenkiintoisempaa niin, ettei ikinä ois pornoa nähnykkään. Seksi ois salaperäistä ja intiimiä, eikä iltapäivälehtien jokapäiväisen lööpin aihe.Harvoin saa lukea näin hyvin jäsenneltyä tekstiä. Osuit mielestäni asian ytimeen joten eipä mitään lisättävää.
- ...pidemmän päälle...
Eräs mies kirjoitti toisella palstalla näin:
"Tosi häpeällinen ongelma. Olen katsonut pornoa vuosien ajan. Kavereiden kanssa meillä on ollut niin sanottu "pornoimperiumi". Filmit ovat kiertäneet kaveriporukassa, eikä harrastus ole näin ollen tullut edes kovin kalliiksi.
Aina on ollut tarjolla uusia ärsykkeitä. Pikkuhiljaa ajatukset yhdyntäseksistä alkoivat tuntua tylsiltä ja tilalle tuli halu naisen hoitelemisesta erilaisin välinein. Esimerkiksi anaalin syvyyden mittaaminen erilaisilla dildoilla alkoi kiihottaa.
Aloin sitten seurustelamaan ja jo ensimmäisessä yhdynnässä ongelmana oli, että en kyennyt tulemaan. Pikkuhiljaa vaiva paheni. Rakkaani ymmärsi ongelmani ja oli kärsivällinen. Sainhan sentään hänet tyydytettyä kohtuullisen isolla aseellani, vaikka en tullutkaan kuin tosi harvoin. Asia oli kunnossa koska rakastin ja saatoin jatkaa pornon katselua yksikseni rakkaani ollessa töissä.
Nyt olen kuitenkin saapunut siihen tilaneeseen, että erektio on viimeisen vuoden aikana ratkaisevasti heikentynyt. Ei tahdo enää ottaa kunnolla eteen oman naisen kanssa ja hommista ei tule oikein mitään. Naiseni on alkanut vihjailemaan, että seksi ei enää tyydytä, vaikka pyrin kyllä ottamaan häntä kaikin keinoin huomioon.
Jos joudun jätetyksi, en tiedä mitä teen. Ensimmäinen vaihtoehto on varmaan haaveen toteuttaminen ja hakeutuminen näyttelijäksi seksifilmeihin. Olen aina ajatellut, että minulla olisi todella annettavaa alalle. Erektio-ongelmien pahetessa edessä on kuitenkin todennäköisesti yksinäisyys, päihteet ja itsemurha. Ei olisi pitänyt herkkänä ihmisenä alkaa leikkiä tulella. Ette arvaa kuinka pahalta tuntuu joka aamu nousta sängystä..."
Kohta ei enää mikään tunnu miltään kun porno on kaikkien ulottuvilla... Pelottavaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1114967Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493282Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle853019- 811757
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku201589Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411520450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1151396Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1151083- 161079
Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah431047